Reklama

Mielczanka Henryka Marek z debiutanckim tomikiem poezji

Opublikowano:
Autor:

Mielczanka  Henryka Marek  z debiutanckim tomikiem poezji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Henryka Marek zadebiutowała tomikiem poezji „Być różą”. Promocja tomiku odbyła się 18 września 2020 roku w Hotelu Polskim.

Henryka Marek jest liderem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Żywa Woda" przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu i opiekunem diakoni muzycznej "Gloria". Jest także członkiem  Mieleckiej Grupy Literackiej "Słowo", a jej debiutancki tomik ukazał się dzięki wsparciu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Promocję tomiku „Być różą”  poprowadziła  Barbara Mamcarz, która wprowadziła słuchaczy w nurt poezji religijnej, a nawet  zaserwowała  swoisty wykład na temat roli poezji chrześcijańskiej we współczesnym świecie, nawiązując do poezji Norwida, Miłosza, Kamieńskiej i Ks. Twardowskiego.

Następnie zebrani mogli posłuchać  kilku wierszy obecnego na spotkaniu prezesa Zarządu Głównego Związku Polskich Autorów i Kompozytorów (ZAKR)- Jerzego Mamcarza z jego tomiku „Ponte przewodnik poetycki Italia".  Niejako przy okazji Jerzy Mamcarz otrzymał z rąk prezesa Towarzystwa  Miłośników Ziemi Mieleckiej Janusza Chojeckiego list gratulacyjny w imieniu członków Towarzystwa i Grupy Literackiej "Słowo" z okazji wyboru na Prezesa Związku Polskich Autorów i Kompozytorów (ZAKR).

Utwory Henryki Marek zawarte w tomiku 'Być różą" podzielone zostały na trzy części zawierające wierszowane modlitwy, wiersze nawiązujące do osobistych przeżyć autorki i pieśni religijne. Do recytacji swoich wierszy Pani Henryka Marek zaprosiła znane w środowisku literackim Mielca Panie: Elżbietę Witek i Marię Orłowską, zaś wiersze najbardziej osobiste w imieniu autorki przedstawiła Barbara Mamcarz.  

W trzeciej części spotkania panie z diakonii Muzycznej "Gloria" w składzie: Grażyna Kokoszka, Elżbieta Światowiec, Teresa Bańka, Małgorzata Kamińska, Małgorzata, Kolisz, Halina Wiktorowska zaśpiewały kilka piosenek z tomiku Henryki Marek przy akompaniamencie Jana Robaka. Na zakończenie zaśpiewały Jadwiga Kotwica Zabłocka i Anita Działo.

Pani Henryka Marek swoją poezją dała niezbite świadectwo swojej głębokiej wiary oraz umiłowania tego w co wierzy. Autorka dostarczyła uczestnikom wielu wzruszeń i doznań, które stały się ich udziałem.

Powyższą relację przygotowała Aleksandra Piguła, prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE