Reklama

Mielczanie na ŚDM w Panamie: Widzieliśmy Papieża! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Mielczanie na ŚDM w Panamie: Widzieliśmy Papieża! [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W ramach wydarzeń centralnych organizowane są katechezy w różnych grupach językowych. Papież Franciszek jest już w Panamie. Grupa mielczan miała możliwość zobaczyć papieża na jednej z ulic.

Młodzi wysłuchali katechezy, którą dla Polaków przygotował abp Marek Jędraszewski. Papież Franciszek jest w Panamie od środy (23 stycznia). Doszło już do spotkania z biskupami Ameryki Środkowej. Najbliższy weekend to uroczystości centralne. Min. niedzielna Msza posłania, gdzie zostanie ogłoszone gdzie następne Światowe Dni Młodzieży. Polacy stanowią największą grupę pielgrzymów. Oficjalne dane mówią o obecności ponad 3500 osób, a w tym grupa 11 osób z Mielca. 

- Na dobre zadomowiliśmy się w Panama City. Stolica jest bardzo otwarta dla pielgrzymów i radośnie ich wita w całym mieście. Za nami plażowanie na przepięknej wyspie Taboga oraz zwiedzanie starego miasta. To z takich turystycznych rzeczy. Ale największą radość ogarnia nas z powodu przyjazdu Ojca Świętego. Nie udało nam się go zobaczyć podczas jego drogi z lotniska, ale mamy nadzieję, że w przeciągu najbliższych kilku dni zdołamy go ujrzeć. Podczas mszy inaugruracyjnej we wtorek mogliśmy usłyszeć motywujące słowa do młodzieży z ust arcybiskupa Panamy: "To wy.jestescie bohaterami tych Światowych Dni Młodzieży". Namawiał nas też do naśladowania Maryi. Przed mszą nie obyło się bez chaosu organizacyjnego. Ale.rozumiemy go. W końcu był to pierwszy dzień. Pozdrawiamy serdecznie - przekazuje Wiktor Strzelczyk z Mielca, który jest w Panamie. 

Moment przejazdu papieża Franciszka w Panamie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE