Reklama

Miejska wigilia dla samotnych już zaplanowana

Opublikowano:
Autor:

Miejska wigilia dla samotnych już zaplanowana - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciepły posiłek, modlitwa, łamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie – to stałe punkty Wigilii dla Samotnych, która po raz piąty odbędzie się w naszym mieście.

Osoby samotne, w złej sytuacji finansowej lub bezdomne będą mogły spotkać się w specjalnie przygotowanym namiocie, który 23 grudnia tradycyjnie już stanie na placu Armii Krajowej w Mielcu.

– Grudzień to wyjątkowy czas. Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z wigilijnym stołem i ciepłem rodzinnym. Pamiętajmy jednak, że nie każdy ma tyle szczęścia, nie wszyscy mają możliwość poczuć to ciepło, a wiele osób nie spędzi tych, jak i kolejnych świąt, z rodziną. To spotkanie, choć w najmniejszym stopniu, ma sprawić, że na twarzach osób samotnych pojawi się uśmiech, to także szansa dla osób bezdomnych na zjedzenie ciepłego posiłku. Dlatego serdecznie zapraszam i zachęcam do wzięcia udziału w tegorocznej Wigilii dla Samotnych – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Tradycję miejskich wigilii zapoczątkował śp. Prezydent Daniel Kozdęba. Od pierwszej edycji organizacją spotkania dla samotnych zajmuje się Urząd Miejski w Mielcu.

Podobnie jak w latach ubiegłych swoją pomoc zadeklarowali także wolontariusze, którzy na co dzień pracują w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a także harcerze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE