Reklama

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Mielca. Będą nowe przejścia przez tory

Opublikowano:
Autor:

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Mielca. Będą nowe przejścia przez tory - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o niebezpiecznym przejściu przez tory, które pokonuje codziennie mnóstwo ludzi, i na którym może dojść do tragedii. Przejście to położone jest z jednej strony w pobliżu ulicy Bolesław Chrobrego i Wiosennej na osiedlu Wojsław oraz z drugiej strony w pobliżu ulicy Korczaka i Krańcowej na osiedlu Smoczka. Dziś wracamy do tematu i mamy dobre wiadomości. Będą nowe przejścia przez tory.

Przypomnijmy krótko, że o niebezpiecznym  przejście przez tory poinformowali nas mieszkańcy osiedla Wojsław, a  pokazał nam i wyjaśnił  dokładnie w czym jest problem  Pan Jerzy Maciejak.  

– Modernizując linię kolejową ktoś zapomniał o zbudowaniu bezpiecznego przejścia przez tory, które codziennie pokonuje dziesiątki osób – dorośli, dzieci, ludzie z rowerami – powiedział Jerzy  Maciejak. - To jest najprostsza droga łącząca  dużą część osiedla Wojsław z położonym po drugiej stronie osiedlem Smoczka i znajdującym się tam basenem, galerią Navigator, a dalej zakładami pracy mieszczącymi się w specjalnej strefie ekonomicznej. Tory odcinają jedną część miasta od drugiej.

Jednocześnie dodał.

-  W tym miejscu przez tory ludzie przechodzili zawsze, ale wcześniej był niski, stary tor. Teraz tor podnieśli, a po jego bokach wykopali głębokie rowy, co utrudnia przemieszczanie się.

Ludzie chodzą tędy, bo najbliższe przejście przez tory jest z jednej strony na ulicy Witosa, z drugiej  już w centrum miasta na Narutowicza. W obu kierunkach trzeba by dołożyć z różnymi objazdami z  7-8 kilometrów.

Pisząc o niebezpiecznym przejściu przez tory jednocześnie zwróciliśmy się z  pytaniami jak widzą rozwiązanie tego problemu do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która odpowiada za modernizację linii kolejowej Mielec-Dębica oraz Urzędu Miasta Mielca.

Będzie nowe przejście pieszo-rowerowe

I mamy dobre wiadomości. Jak przekazał nam Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,  co prawda nie dokładnie  w tym miejscu, które opisywaliśmy, ale w niedalekiej odległości powstanie  nowe przejście pieszo-rowerowe przez tory.

Przejście to powstanie w ciągu ulic Szarych Szeregów i Benedyktyńskiej. Obecnie trwają odpowiednie prace projektowe i dokumentacyjne związane z uzyskaniem decyzji lokalizacyjnej i pozwolenia na budowę, a sama  budowa rozpocznie się pod koniec 2020 roku.

Będzie także nowe przejście samochodowe wraz z ścieżką rowerową i chodnikiem

Równie dobre wiadomości dotarły z  Urzędu Miasta Mielca. Jak powiedziała nam Monika Skowrońska-Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg, Transportu, Energetyki i Działalności Gospodarczej UM, jest przygotowywana dokumentacja na budowę nowego przebicia drogowego przez tory. Ze względów na istniejącą zabudowę nie można go zlokalizować wzdłuż ulicy Bolesława Chrobrego. Zostanie ono zlokalizowanych na niezabudowanych działkach, na wysokości sąsiedniej ulicy Bolesława Wstydliwego.

Będzie to przejazd samochodowy wraz z oddzielną ścieżką rowerową i chodnikiem. Około 350 metrowy odcinek nowej drogi po obu stronach torów wykona miasto Mielec, przejście przez tory PKP Polskiej Linie Kolejowe S.A.

- Jesteśmy w tej sprawie w stałym kontakcie z PKP PLK, z którą wszystko uzgadniamy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i znajdą się środki na budowę tego nowego przejścia przez tory, to związane z tym prace powinny ruszyć w początkach  2022 roku – zaznaczyła Monika Skowrońska-Ziomek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE