Reklama

Listy otwarte w zw. z wieżą na Górce Cyranowskiej

Opublikowano:
Autor:

Listy otwarte w zw. z wieżą na Górce Cyranowskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu ostatniego tygodnia do naszej redakcji dotarły listy od mieszkańców Mielca zaniepokojonych inwestycją zaproponowaną przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. Publikujemy je na łamach naszej gazety.

List członków i sympatyków Stowarzyszenia Odrodzony Mielec
Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem budowy wieży widokowej na Górce Cyranowskiej. Jednak jako, że w grę wchodzą zarówno uczucia estetyczne, jak i znaczny koszt wieży (ponad 1 milion złotych) domagamy się od Prezydenta Mielca oraz Rady Miejskiej zorganizowania konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji. Obecnie w naszym mieście realizowane są inwestycje kluczowe z punktu widzenia mieszkańców (most, hala sportowa), a wydatek na wieżę widokową może negatywnie wpłynąć na (i tak spore) zadłużenie Mielca. Zastanawiamy się, jak przedmiotowa inwestycja wpłynie na poprawę życia mieszkańców, czy budżet miasta stać na taki wydatek oraz o priorytet dla tego przedsięwzięcia? Na te pytania chcielibyśmy poznać odpowiedzi.
Chcemy zaznaczyć, że podczas spotkań mieszkańców z Panem Prezydentem mielczanie podnosili
konieczność realizacji szeregu innych inwestycji, np. oświetlenie ulic tak potrzebne choćby ze względów bezpieczeństwa więc może warto zaczerpnąć opinii mieszkańców Mielca.

List mieszkańca ulicy Niepodległości
Drodzy Czytelnicy Tygodnika Korso! Za pośrednictwem gazety chcę trafić do sumień mieszkańców, jeśli do sumień radnych się nie da! Nie tak dawno radni naszego pięknego miasta nie przyznali Prezydentowi Danielowi Kozdębie absolutorium. Nie spodobała im się realizacja budżetu. Ja zapytam: kto rozliczy radę za realizacje absurdalnych projektów za 2017 rok? Czy naprawdę wieża widokowa jest nam potrzebna? Niestety, ale mam wrażenie, że to tylko widzimisię radnych. Tyle w mieście jest potrzeb i dziwię się Prezydentowi, że „przepuścił” tak absurdalny pomysł. Apeluję do mieszkańców Mielca o głos w sprawie, o głos rozsądku, o głos sumienia! Zostaliśmy pozbawieni budżetu obywatelskiego! Teraz wymyśla się projekty, które przyniosą więcej złego niż
pożytku! Proszę o wsparcie za pośrednictwem Korso!

Fragmenty listu otwartego do Urzędu Miasta Mielec i Rady Miejskiej Mielec od Jana,obserwującego rozwój miasta od 1949 roku
(...) Jest to inwestycja kosztowna i niepotrzebna w Mielcu. Kilku radnych będących w większości Rady ma wybujałą wyobraźnię z małą wiedzą potrzebną do prawidłowego zagospodarowania środków pieniężnych będących w dyspozycji Urzędu Miasta, a pochodzących w większości z płaconych podatków przez mieszkańców naszego miasta. Wejście po krętych schodach na wysokość 18 metrów jest niebezpieczne szczególnie bez rodzica lub innego opiekuna, a od osób starszych wymagające sporo siły i tężyzny fizycznej, aby zobaczyć panoramę części osiedla i strefę ekonomiczną z dymiącym Kronospanem. (...) Radni uzmysłowili sobie, że nad wieżą obserwacyjną wysoko nad koroną drzew Maryję, najwyższą w Polsce, a przynajmniej taką, którą byłoby widać z Tuszowa Narodowego. Rada jakby zapomniała, że w Mielcu jest lotnisko. (...) Na wysokich obiektach budowlanych są więc zainstalowane punkty świetlne koloru czerwonego - informacja ostrzegawcza - tj. na wieżach kościelnych w Mielcu i Chorzelowie oraz jupiterach stadionu piłkarskiego Stali. Wyobrażam sobie jakby wyglądała figura z podświetloną aureolą. (...)
W dalszych rozważaniach i planach Rady jest wybudowanie u szczytu Góry obiektu z przeznaczeniem na rozrywki kulturalne z barem i restauracją. Byłby to kolejny niewypał. (...) Liczy się przede wszystkim zysk w interesie, a nie nieprzemyślane zachcianki. (...)
Liczę, że w odpowiednim czasie rzecznik prasowy Urzędu Miasta poinformuje Czytelników Korso jak przebiega realizacja zagadnienia.

Więcej w 3 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE