Centrum Informacyjne Rządu zaznaczyło, że nie wszystkie pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje na temat szczepień są prawdziwe i dlatego "prowadzona jest szeroka kampania informacyjna #SzczepimySię, aby każdy mógł zapoznać się z rzetelnymi i sprawdzonymi informacjami".
Ulotka zawierająca skrót najważniejszych informacji, to jedno z działań podejmowanych w ramach tej kampanii.
Ulotki - podało CIR - rozsyłane obecnie za pośrednictwem Poczty Polskiej do 15 mln gospodarstw domowych, mają się znaleźć w skrzynkach pocztowych odbiorców do 3 lutego.
W ulotce - podkreśliło CIR - znajduje się "wiele przydatnych informacji na temat szczepień, m.in.: gdzie szukać wiarygodnych źródeł wiedzy" - tu wskazano na portal gov.pl/szczepimysie; gdzie znaleźć mapę najbliższych punktów szczepień; gdzie i jak się zaszczepić oraz dlaczego warto się zaszczepić.
Ulotka zawiera również instrukcję rejestracji, informacje o etapach szczepień, a także numer bezpłatnej całodobowej infolinii: 989 oraz wyjaśnia jak działa szczepionka i dlaczego jest bezpieczna.
"Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe tak, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka przeciw COVID-19 powstała zgodnie ze wszystkimi najwyższymi standardami bezpieczeństwa. W badania nad nią zaangażowali się wybitni naukowcy z całego świata. Dzięki tak dużemu, globalnemu wysiłkowi otrzymaliśmy bezpieczną i skuteczną broń w walce z pandemią" - napisano w ulotce.
Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia ub.r. - w ramach grupy 0 szczepiony jest m.in. personel medyczny, w tym m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia seniorów powyżej 80 lat, a od 22 stycznia powyżej 70 lat. Szczepienie wszystkich seniorów powyżej 70 lat rozpoczęły się 25 stycznia.
Komentarze (0)