Reklama

Reklama

Lekarstwo na problem z transportem w Mielcu i okolicach?

Opublikowano: pon, 9 gru 2019 13:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wykluczenie transportowe dotyka blisko 14 mln Polaków. Serwis BlaBlaCar, platforma długodystansowych wspólnych przejazdów, jest przykładem firmy, która podejmuje z nim walkę. Oprócz rozbudowania swojej wyszukiwarki tak, aby użytkownicy mogli znaleźć więcej przejazdów jeszcze bliżej siebie, od 1 grudnia rozpoczyna w Mielcu tematyczną kampanię.

Reklama

W powiecie Mieleckim mówi się o kryzysie transportu publicznego. Pociągi pasażerskie nie dojeżdżają do Mielca, firmy autobusowe likwidują połączenia. Powoduje to rosnące problemy dla mieszkańców. Nie mając dostępu do transportu autobusowego i kolejowego, zmagają się oni z utrudnieniami, kiedy muszą przemieścić się do innego miasta.

Jak wynika z badań prowadzonych przez Klub Jagielloński, aż 14 mln osób w Polsce jest wykluczonych transportowo, a do 20% wsi nie dociera żaden transport publiczny. BlaBlaCar, serwis skupiający największą na świecie społeczność korzystającą ze wspólnych przejazdów, chce stawić czoła problemowi. Świadomie rozwija swoją wyszukiwarkę, by użytkownicy mniejszych miejscowości i przedmieść mogli znaleźć połączenia komunikacyjne, kiedy muszą na przykład dostać się do pracy do innego miasta.

Po pierwsze - BlaBlaCar, dokonawszy analizy danych z wielu przejazdów, wprowadził do systemu punkty na mapie, które są dogodnymi miejscami spotkań pasażerów i kierowców. Są to miejsca znajdujące się wzdłuż i w pobliżu najpopularniejszych tras pokonywanych przez kierowców korzystających z serwisu. Do większości z tych punktów dojechać można komunikacją miejską, znajdują się przy głównych ulicach lub w charakterystycznych miejscach, a kierowca z reguły może tam wygodnie i bezpiecznie zaparkować, by poczekać na pasażerów. W Polsce takich punktów spotkań jest już ponad 50 tysięcy, co ułatwia pasażerom znaleźć takie miejsce w swojej bliskiej okolicy.  

Po drugie - BlaBlaCar tak rozwinął swoją wyszukiwarkę, żeby pasażerowie mogli łatwo odnaleźć przejazdy, których trasy przebiegają w ich najbliższej okolicy. - Tuż obok przejeżdżają samochody z pustymi miejscami - najwyższy czas zagospodarować ten potencjał! W tym roku wprowadziliśmy algorytm, który pozwala pasażerom dosiadać się do kierowców w dowolnym punkcie na trasie ich przejazdu. Dba on o to, aby dla kierowcy dotarcie do miejsca odbioru pasażera było łatwe i szybkie, a pasażerowi umożliwia niemal bezpośrednią podróż od drzwi do drzwi. To jedno z podejmowanych przez nas działań, mających na celu ułatwienie dostępu do wolnych miejsc w samochodach kierowców oferujących podwiezienie i wyjście naprzeciw milionom osób wykluczonych transportowo. - mówi Michał Pawelec, Country Manager BlaBlaCar w Polsce.

Trzecim działaniem podjętym przez serwis kampania przeprowadzona w kilku miastach o utrudnionej sytuacji transportowej - w tym w Mielcu. W grudniu można zobaczyć tam charakterystyczne naklejki na witrynach sklepów oraz oklejone autobusy miejskie.. Prezentują one liczbę kierowców BlaBlaCar, którzy codziennie przejeżdżają przez najbliższą okolicę - i mogą zabrać pasażerów. Celem kampanii jest pokazanie mieszkańcom miasta, jak łatwo, szybko i wygodnie mogą znaleźć transport jeszcze bliżej siebie. Podobnych miast, jak Mielec, zarówno w regionie, jak i w całej Polsce jest bardzo wiele. Dla każdego z nich wspólne przejazdy mogą być realnym rozwiązaniem problemu wykluczenia transportowego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  Elżbieta

  Uważam że było by to rozwiązanie dla wielu miasteczek i miejscowości w całym kraju . Może uda się to załatwić w okolicach Torunia gdzie trudno dojechać np. do Trutowa .

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Pati

   Oraz do Lublicza