ks. Kazmierz SKórski to misjonarz pochodzący z Padwi Narodowej. Od początku swojej posługi duszpasterskiej był związany z diecezją tarnowską. Na początku lat 90. wyjechał do Brazylii, gdzie ropoczął pracę misjonarza w diecezjii Salvador da Bahia. Z obecną prałaturą Marajó w Amazonii związany jest od 2003 roku.
- Jest on proboszczem w parafii pw. Matki Bożej w Bagre. Duszpasterstwo przez niego prowadzone miało i ma różne odcienie. W okresie swej aktywnej obecności ewangelizacyjno-socjalnej dokonał wielu przedsięwzięć, z których pięć zasługuje na specjalną uwagę. Jego pierwszym dziełem była budowa barki, dzięki której otworzyła się możliwość odwiedzin i organizowania nowych wspólnot przy rzekach i na wyspach. Kiedy zaczynał duszpasterstwo w Bagre, tych wspólnot było 22, a później ich liczba wzrosła do 38. Wybudował też nowy kościół poświęcony w lutym 2014 r. Umieścił w nim obraz Jezusa Miłosiernego, zakupiony w Łagiewnikach. Chronologicznie ostatnim przedsięwzięciem jest postawienie domu parafialnego, którego poświęcenie miało miejsce w Poniedziałek Wielkanocny. Dom jest zarówno punktem duszpasterskim, jak i plebanią. - komentuje ks. Kazimierz Czermak, który odpowiada za misje ewangelizacyjne w diecezji tarnowskiej
Prałatura Marajó położona jest na obszarze, który pokrywa 8 prefektur (powiatów). Całość liczy prawie 80 tys. km2. Powstała niespełna 100 lat temu (1928 r.) i położona jest w delcie największej rzeki świata, Amazonki. Obecnie posiada 10 parafii, w których duszpasterstwo jest prowadzone przez 8 miejscowych księży, 3 księży pochodzących z diecezji tarnowskiej i 6 księży zakonnych (augustianów) hiszpańskiej i brazylijskiej narodowości.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.