Reklama

Krzyże i medale dla mieszkańców podkarpacia. Nagrodzeni również mielczanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, wręczyła zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę. W gronie wyróżnionych znaleźli się też: mielecki radny powiatowy, Stanisław Kagan i Romuald Rzeszutek.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe: Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę i Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. 

Otrzymały je osoby, które wyróżniły się zasługami na rzecz przemian demokratycznych w Polsce i osiągnięciami w pracy zawodowej i społecznej podejmowanej dla kraju, zasługami na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, ratownictwa górskiego, w działalności społecznej, związkowej, na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia, honorowego krwiodawstwa i propagowania idei czerwonokrzyskiej oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.


– Są to osoby które z determinacją realizują działania służące popularyzacji wiedzy  o historii swojego kraju, zaangażowane społecznie, realizujące potrzeby wspólnot lokalnych, osoby, które odnalazły swoją ścieżkę życiową w działalności na rzecz samorządu terytorialnego. Wszystkie te aktywności  mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania państwa oraz narodu – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

 Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Stanisław Leski.

Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce otrzymali:

  • Adam Chrabąszcz,
  • Czesław Grzelczyk,
  • Jan Gumiel,
  • Stanisław Kagan,
  • Janusz Krajewski
  • Kazimierz Poniatowski

Romuald Rzeszutek został odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.
W wydarzeniu uczestniczyli również posłowie na Sejm RP Jan Warzecha oraz Fryderyk Kapinos.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy