Reklama

Kruszyńska zamiast Tejchmy

Opublikowano:
Autor:

Kruszyńska zamiast Tejchmy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 19 lat! Tyle w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu przepracował Jacek Tejchma. Od 1 stycznia nie jest już dyrektorem największej kulturalnej placówki w powiecie mieleckim. Jego obowiązki przejęła Joanna Kruszyńska.

Kruszyńska związana jest z Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu od lat. Na początku pracowała jako instruktorka, później jako kierownik działu organizacji imprez. W ostatnim czasie pełniła funkcję zastępcy dyrektora SCK do spraw domu kultury. Jest inicjatorką wielu cennych inicjatyw kulturalnych, w tym między innymi niezliczonej liczby koncertów, wystaw, konkursów czy ostatnio Komiksowej historii Mielca. Z wykształcenia jest polonistką.

1 stycznia oficjalnie została pełniącą obowiązki dyrektora Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, bo z końcem grudnia zakończyła się umowa o pracę Jacka Tejchmy, który poświęcił 19 lat swojego życia na rzecz kultury. Mało kto wie, że był też kustoszem Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i założycielem Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce. Wiele wysiłku włożył, by rozwinąć i nadać prestiżu Międzynarodowemu Festiwalowi Muzycznemu w Mielcu, którego był dyrektorem.

W październiku dowiedzieliśmy się o jego rezygnacji z pełnionej od 1998 roku funkcji w SCK. Wiemy, że toczyły się rozmowy między nim a urzędem miejskim, któremu SCK podlega. Obu stronom nie udało się jednak dojść do kompromisu, choć odejście Tejchmy nie miało związku z konfliktami na linii miasto – kultura. 

Więcej w 1 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE