Reklama

Kronospan do organizatorów akcji protestacyjnej: "Apelujemy aby zachowali zdrowy rozsądek i spokój". [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Kronospan do organizatorów akcji protestacyjnej: "Apelujemy aby zachowali zdrowy rozsądek i spokój". [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielecki Kronospan przegotował specjalne oświadczenie w temacie zapowiadanego protestu, który już w najbliższy weekend.

- Ze zdziwieniem przyjmujemy zatem do wiadomości, że pomimo poniesionych inwestycji oraz absolutnie odczuwalnej minimalizacji wpływu zakładu na środowisko, planowany jest pod naszym zakładem protest.  Niestety odnosimy wrażenie, że w zapowiadanej obecnie  akcji, nie chodzi już o troskę o czyste powietrze. O ile przy  poprzedniej manifestacji wysuwane były  konkretne postulaty dotyczące zainstalowania filtrów czy pomiarów ciągłych emisji to dzisiaj trudno nam zrozumieć intencje, ukrywających swoją tożsamość, organizatorów - czytamy w oświadczeniu Kronospanu.

Zakład w działaniach strony społecznej dopatruje się manipulowania opinią publiczną. 

- W naszej ocenie jest to próba manipulowania opinią publiczną i mieszkańcami Mielca. Świadczą o tym również niedawne akcje plakatowe czy banerowe sugerujące istnienie „układu” pomiędzy władzami miasta a przedstawicielami naszej firmy.  Dlaczego? Nie wiemy i nie rozumiemy motywów takich działań. Wiemy natomiast, że organizatorzy akcji protestacyjnej wykorzystują emocje by przestraszyć mielczan. Stosują manipulację, posługują się sugestiami, nadinterpretacjami oraz  nieprawdziwymi danymi.  Przedstawiają pseudo naukowe porównania, do których stosują wyrwane z kontekstu dane. Wszystko po to, by w jak najgorszym świetle przedstawić firmę, której pomimo zaproszeń nigdy nie zdecydowali się odwiedzić w celu zweryfikowania swoich  teorii - czytamy. 

ZAPIS VIDEO dzisiejszej konferencji:

Oświadczenie dyrekcji Kronospan Mielec, odczytane podczas konferencji przez Marlenę Bogda – Marut, specjalistę ds. PR

Miniony rok był dla fabryki  Kronospan w  Mielcu przełomowy. Zainstalowaliśmy i uruchomiliśmy, jako pierwszy zakład z naszej branży w Polsce, system ochrony powietrza – UTWS. W zakładzie działa ciągły monitoring urządzeń. To tylko kilka z wielu ważnych inwestycji, które diametralnie zmniejszyły wpływ produkcji zakładu na środowisko. Kolejne działania proekologiczne są w trakcie realizacji.

Jako pierwsi w branży w  kraju zainstalowaliśmy system pomiaru ciągłego emisji, który jest dostępny w formie graficznej  dla każdego mieszkańca Mielca zainteresowanego ich  prawdziwym  poziomem.  Zminimalizowanie naszego wpływu na jakość powietrza w Mielcu  potwierdzają zarówno pomiary bieżące jak również  badania  niezależnych, akredytowanych laboratoriów.

Wywiązaliśmy się w terminie z postawionych przed nami bardzo restrykcyjnych wymagań zawartych w zaostrzonym Pozwoleniu Zintegrowanym. Emisje zakładów Kronospan są dzisiaj  zdecydowanie niższe zarówno od restrykcyjnych wymogów Unii Europejskiej jak również od dopuszczalnych emisji w pozwoleniach dla  innych producentów płyt drewnopochodnych w Polsce.

Potwierdzają to słowa m.in.  Andrzeja Kuliga, dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego,  który  13 marca na sesji Rady Miejskiej w Mielcu stwierdził – cytat „Instalacja Kronospanu jest lepszą niż przewidują konkluzje.”

Ze zdziwieniem przyjmujemy zatem do wiadomości, że pomimo poniesionych inwestycji oraz absolutnie odczuwalnej minimalizacji wpływu zakładu na środowisko, planowany jest pod naszym zakładem protest.  Niestety odnosimy wrażenie, że w zapowiadanej obecnie  akcji, nie chodzi już o troskę o czyste powietrze. O ile przy  poprzedniej manifestacji wysuwane były  konkretne postulaty dotyczące zainstalowania filtrów czy pomiarów ciągłych emisji to dzisiaj trudno nam zrozumieć intencje, ukrywających swoją tożsamość, organizatorów.

W naszej ocenie jest to próba manipulowania opinią publiczną i mieszkańcami Mielca. Świadczą o tym również niedawne akcje plakatowe czy banerowe sugerujące istnienie „układu” pomiędzy władzami miasta a przedstawicielami naszej firmy.  Dlaczego? Nie wiemy i nie rozumiemy motywów takich działań.

Wiemy natomiast, że organizatorzy akcji protestacyjnej wykorzystują emocje by przestraszyć mielczan. Stosują manipulację, posługują się sugestiami, nadinterpretacjami oraz  nieprawdziwymi danymi.  Przedstawiają pseudo naukowe porównania, do których stosują wyrwane z kontekstu dane. Wszystko po to, by w jak najgorszym świetle przedstawić firmę, której pomimo zaproszeń nigdy nie zdecydowali się odwiedzić w celu zweryfikowania swoich  teorii.

Jedną z konsekwencji takich działań jest zastraszenie każdego, kto nie podziela poglądów naszych oponentów oraz blokowanie udzielania pomocy osobom i instytucjom, które tej pomocy potrzebują i które  chciałyby skorzystać z naszego wsparcia.

Rozumiemy i szanujemy prawo do wyrażania swoich opinii, jednak nie godzimy się i nie będziemy się godzić na publikowanie nieprawdziwych danych i oszczerstw kierowanych pod adresem naszych pracowników oraz firmy.  

Kronospan Mielec zawsze działał, działa i będzie działał zgodnie z prawem. To się nigdy nie zmieni. Podobnie jak to, że wspierać będziemy instytucje i osoby, które o tę pomoc poproszą. Jako odpowiedzialny biznes wiemy, że firma powinna angażować się w życie lokalnej społeczności, wspierając jej rozwój. I my będziemy to robić niezależnie od tego jak długo będziemy zastraszani.

Do organizatorów akcji apelujemy aby zachowali zdrowy rozsądek i spokój. Prosimy Was o powstrzymanie się od atakowania naszych pracowników i ich rodzin.

Jedynym sposobem na znalezienie wspólnych rozwiązań jest wspólne działanie. Od wielu miesięcy powtarzamy, że chcemy brać udział w każdym projekcie i każdej akcji, która pozwoli poprawić jakość powietrza w Mielcu. Do tego jednak potrzebne jest wspólne działanie samorządu, mieszkańców i firm działających w Mielcu. Potrzebne jest szersze spojrzenie na temat jakości powietrza w naszym mieście, niż tylko  przez pryzmat jednego z ponad 50 zakładów działających w mieleckiej strefie ekonomicznej.

Warto więc zadać sobie na koniec pytanie : czy organizatorom protestu chodzi o szersze spojrzenie na aspekt jakości  powietrza czy o udowodnienie, że często anonimowe  działania, manipulacje  i  uprzedzenia kilku osób, publikowane w Internecie mogą doprowadzić do utraty tysięcy miejsc pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE