Reklama

Koniec z parkowaniem przy szkole?

Opublikowano:
Autor:

Koniec z parkowaniem przy szkole? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Woli Mieleckiej już od jakiegoś czasu uskarżali się na trudności z wyjazdem z parkingu pod tamtejszym zespołem szkół. Choć chcieli tylko drogowego lustra, możliwe, że już wkrótce w ogóle nie będą mogli parkować przy drodze.

Część parkingu pod ZS ciągnie się wzdłuż budynku i sąsiadującej z nim drogi powiatowej. Kiedy wszystkie z miejsc zajęte zostaną przez samochody, zdarza się, że trudności z wyjazdem doskwierać zaczynają innym kierowcom - tym wyjeżdżającym z parkingu za szkołą.

Radni już kilkakrotnie interweniowali o to, by w newralgicznym miejscu zamontowane zostało drogowe lustro. Do tematu powrócili jeszcze podczas sesji rady gminy, jaka odbyła się w czwartek, 24 listopada. - Pojawiła się propozycja, aby wzdłuż drogi powiatowej przy szkole wprowadzić zakaz parkowania. Dopuszczalne byłoby jedynie chwilowe zatrzymanie się w celu wysadzenia dziecka z samochodu – odpowiedział na zapytanie radnego Mariusza Kawalca gminny kierownik inwestycji - Tomasz Ortyl. Dodał, że zlikwidowanie przydrożnego parkingu na stałe ułatwiłoby wyjeżdżanie zza ogrodzenia szkoły, za którym to znajduje się reszta miejsc postojowych. - Jest to rozwiązanie przesadzone. Nie da się ukryć, że często brakuje nam miejsc parkingowych, dlatego też nie ma sensu wyłączać z użytku parkingów przy ulicy. Lustro rozwiązałoby problem – odpowiedział radny Kawalec.

Więcej w 51 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE