reklama
reklama

Koncert Patriotyczny w Państwowej Szkole Muzycznej w Mielcu – Święto Muzyki i Patriotyzmu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koncert Patriotyczny w Państwowej Szkole Muzycznej w Mielcu – Święto Muzyki i Patriotyzmu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
72
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościDnia 8 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu odbył się wyjątkowy Koncert Patriotyczny, który przyciągnął licznych gości – rodziców, uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców miasta.
reklama

Wydarzenie miało na celu nie tylko uczczenie polskiej niepodległości, lecz także zaprezentowanie talentów młodych artystów, którzy po raz kolejny zachwycili swoim zaangażowaniem i umiejętnościami.

Koncert rozpoczął się o godzinie 17:30, a w jego programie znalazło się wiele emocjonujących występów wokalnych, instrumentalnych oraz recytatorskich. Wszystkie wykonania poświęcone były tematyce patriotycznej, przywołując refleksje nad historią Polski, jej walką o wolność i bogatym dziedzictwem kulturowym.

Program artystyczny


Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się zarówno klasyczne dzieła muzyki polskiej, jak i recytacje poezji autorów, którzy swoją twórczością sławili Ojczyznę:

reklama

„Rota” – jedna z najważniejszych pieśni patriotycznych Polski, skomponowana przez Feliksa Nowowiejskiego do słów Marii Konopnickiej, w opracowaniu na chór Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia.
„Do polskiego wojska” oraz „Warcza karabiny” z cyklu „Wiązanki pieśni legionowych” (opr. Romuald Twardowski) – wykonane przez chór 4-głosowy, pod dyrekcją Renaty Wrażeń.
„Ojczyzna” – recytacja Magdaleny Kopacz, podkreślająca literacki wymiar miłości do kraju.
„Czemuż tak wesoło” – utwór Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego (muzyka: Stanisław Jachowicz, słowa: autor nieznany) w wykonaniu zespołu wokalnego oraz kwartetu smyczkowego.
„Piłsudski” – recytacja utworu Jana Lechonia w interpretacji Julii Krzemień, która podkreśliła swoją interpretacją majestat i zasługi Marszałka Józefa Piłsudskiego.
„Wiązanka patriotyczna” – wykonanie pieśni takich jak „Deszcz jesienny deszcz”, „Jak długo w sercach naszych” i „Na Wawel”, w opracowaniu Ryszarda Kuska.
Poezje Wisławy Szymborskiej („Gawęda o miłości ziemi ojczystej”), Tadeusza Kubiaka („Tu wszędzie Polska”) oraz innych wybitnych autorów.
Orkiestra dęta oraz chór szkolny pod batutą Piotra Rysiewicza i Renaty Wrażeń zadbali o wyjątkową oprawę muzyczną, w której tradycyjne pieśni patriotyczne nabrały nowego, wzruszającego brzmienia.

reklama

Wręczenie stypendiów


Jednym z najważniejszych momentów wieczoru było uroczyste wręczenie stypendiów wyróżniającym się uczniom Państwowej Szkoły Muzycznej. Nagrody te są dowodem uznania dla ich ciężkiej pracy, talentu oraz zaangażowania w rozwijanie swoich umiejętności artystycznych. Dyrekcja szkoły złożyła podziękowania wszystkim uczniom za ich pasję oraz nauczycielom za wsparcie w drodze artystycznego rozwoju młodych muzyków.

𝐒𝐭𝐲𝐩𝐞𝐧𝐝𝐢𝐚 𝐨𝐭𝐫𝐳𝐲𝐦𝐚𝐥𝐢:
🔹Tomasz Jaworski
🔹Amelia Słaby
🔹Jakub Augustyn
🔹Aniela Serafińska
🔹Wiktoria Kania
🔹Gabriela Świątek
🔹Benedykt Pokusa
🔹Maja Kurgan
🔹Filip Janiec
🔹Karolina Lazur
🔹Marcelina Kos

Podziękowania dla organizatorów


Organizacja koncertu była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz uczniów. Szczególne podziękowania skierowano do dyrygentów Piotra Rysiewicza, Renaty Wrażeń, Jadwigi Huber oraz Marcina Pokusy, a także wszystkich nauczycieli, którzy przygotowali młodych wykonawców oraz dyrektorów; Ryszarda Kuska oraz Ireneusza Szeli.

reklama

Refleksja i wzruszenie


Koncert był niezwykle wzruszającym wydarzeniem, które zgromadzonym widzom przypomniało o znaczeniu wolności, niepodległości i miłości do Ojczyzny. Wspaniałe występy młodych artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami, a atmosfera wydarzenia na długo pozostanie w pamięci zarówno wykonawców, jak i widzów. Wśród nich prezydent Radosław Swół oraz wiceprezydent Tomasz Leyko.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia. Gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz dziękujemy za wspólne świętowanie polskiego dziedzictwa narodowego.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama