Reklama

Komu potrzebna wieża? Mielecki PiS zabiera głos

Opublikowano:
Autor:

Komu potrzebna wieża? Mielecki PiS zabiera głos - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja poprosiła o komentarz w związku z planowaną budową wieży widokowej na Górce Cyranowskiej przewodniczącego radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości, Mariusza Ryniewicza. Oto jego treść:

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wyszedł z inicjatywą, aby ta inwestycja znalazła się w planie budżetowym naszego miasta na 2017 rok. Jak każdą inwestycję rozważaliśmy, biorąc pod uwagę za i przeciw. Korzystając z okazji, chciałbym wyjaśnić kilka aspektów związanych z tą inwestycją. Jesteśmy przekonani o tym, że inwestycja stanie się doskonałą atrakcją i wizytówką miasta. Ma szanse stać się symbolem, za pomocą którego nasze miasto będzie rozpoznawalne. Przyczyni się nie tylko do promocji miasta, ale stanie się punktem chętnie odwiedzanym, nie tylko przez samych mieszkańców naszego miasta. Zdajemy sobie sprawę, że dla części mieszkańców ta inwestycja może budzić wątpliwości. Jednak to normalne, że część osób będzie się z nią zgadzać, a część nie. Tak samo było z decyzją naszego klubu o zaniechaniu remontu hali i budowie nowej - dzisiaj już nikt nie kwestionuje tej decyzji. Jesteśmy przekonani, że i tu będzie podobnie. Wart podkreślenia jest również fakt, że nikt z radnych innych klubów ani również z prezydentów nie kwestionował tej inwestycji podczas procesu uchwalania budżetu.

Mariusz Ryniewicz odniósł się również do pytania redakcji, czy nie rozsądniej byłoby środki finansowe (ponad milion zł) przeznaczyć chociażby na pomoc biednym rodzinom czy wsparcie młodych rodzin? 

Odpowiedź można znaleźć w działaniach/czynach naszego klubu Prawo i Sprawiedliwość, jak np.: wprowadzenie mieleckiego becikowego, podjęcie uchwały o przystąpieniu do programu budowy tanich mieszkań „Mieszkanie +”, wyprawka dla przedszkolaka (od 2017), wprowadzenie bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom, działania na rzecz budowy nowego przedszkola na osiedlu Smoczka, pomoc w formie corocznej dotacji dla Towarzystwa im. Św. Brata Alberta, darmowe przejazdy MKS dla 70-latków, w tym zniesienie opłat za wózek dziecięcy, obniżka cen za śmieci, rekordowe środki na modernizacje i budowę placów zabaw dla najmłodszych – to odpowiedź na to pytanie.

Dodać należy jeszcze, że środki wyasygnowane na powyższe zadanie nie przyczynią się do zwiększenia deficytu budżetu miasta z uwagi na fakt, że zostały one przesunięte z innych mniej ważnych zadań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE