Reklama

Kolejne działki sprzedane w strefie przemysłowej w gminie Radomyśl Wielki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejne działki sprzedane w strefie przemysłowej w gminie Radomyśl Wielki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niemal 11 ha gruntów zostało sprzedanych na terenie powstającej strefy przemysłowej w Podborzu (gmina Radomyśl Wielki). To niemal 1/4 całej powierzchni strefy.

W miejscowości Podborze samorządy gminny zarezerwował ponad 43 hektary ziemi pod działalność gospodarczą. Można tam lokować przedsięwzięcia z zakresu usług i produkcji. 

 Przetargi na powyższe działki ogłosił i przeprowadził Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie. Są to bowiem nieruchomości wchodzące w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. W ramach dotychczasowych przetargów zostało sprzedanych kilka nieruchomości gruntowych o łącznej powierzchni blisko 11 ha z ponad 43 hektarów.

Grunty te objęte są Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Radomyśl Wielki i oznaczone jako teren przemysłowo-usługowy. 

 W najbliższych miesiącach na terenie strefy przemysłowej zostanie wybudowana także sieć wodociągowa. Projektowane są kolejne drogi. Gmina ma również w planach wykonanie sieci kanalizacyjnej.

- Obszar ten jest bardzo dobrze skomunikowany. Leży przy drodze wojewódzkiej prowadzącej z Mielca do Tarnowa, w niewielkiej odległości od autostrady i linii kolejowych. Przy wsparciu finansowym z Funduszu Dróg Samorządowych wybudowaliśmy drogę prowadzącą do strefy. Potencjalni inwestorzy mają dostęp do energii elektrycznej – wylicza burmistrz Józef Rybiński. - W planie miejscowym parametry i wskaźniki zabudowy zostały tak określone, aby przyszły przedsiębiorca miał pewną swobodę działania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy