Reklama

Kolejne drzewa wycięte!

Opublikowano: pt, 14 paź 2016 05:00
Autor:

Kolejne drzewa wycięte! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracownicy Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, za zgodą magistratu, w ostatnim tygodniu wycięli kilkanaście drzew w rejonie ul. Kołłątaja. Jak udało się nam dowiedzieć, drzewa były chore i nadawały się jedynie do wycinki. To jednak nie uspokaja mieszkańców, którzy stanowczo protestowali przeciwko takiej praktyce.

Wzdłuż ulicy Kołłątaja znajduje się pas drzew. W lutym Zarząd Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej (właściciel tego terenu) zwrócił się do urzędu miejskiego z wnioskiem o wydanie zezwolenia na usunięcie 18 sztuk drzew tam rosnących. Urzędnicy miejscy w marcu przy udziale przedstawicieli MSM dokonali oględzin drzewostanu. - Badania potwierdziły zły stan zdrowotny tych drzew. W wyniku wadliwej długotrwałej gospodarki drzewostanem nastąpiła degradacja jego stanu zdrowotnego. Dodatkowo nadmiernie zredukowane korony nie spełniały swojej funkcji środowiskowej, uznano zatem, że bardziej korzystne będzie zastąpienie drzew roślinami o dopasowanym pokroju koron, które w przyszłości nie będą stwarzały kolizji z infrastrukturą. W związku z tym zezwolenie na usunięcie 13 sztuk drzew zostało uzależnione od nasadzenia 13 sztuk klonu zwyczajnego „Crimson sentry”, który idealnie nadaje się do obsadzania terenów zieleni osiedlowej – proste w uprawie, bardzo tolerancyjne rośliny o regularnym kolumnowym pokroju. Przeprowadzone oględziny w terenie wykazały, że 5 z 18 sztuk drzew jest w dobrym stanie zdrowotnym, w związku z czym nie wyrażono zgody na ich usunięcie ze względu na funkcje środowiskowe i walory estetyczne, które pełnią w miejscowym ekosystemie - poinformowała nas Anna Karwacka, kierownik biura promocji i informacji Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Więcej w 41 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 lat temu | ocena +0 / -0

    brzoza

    A nasadzić chwastów czyli brzóz - dosyć ładnie wyglądają, szybko rosną. Można też krzewami wysokopiennymi. I o co tyle szumu?