Reklama

Klub Pacjenta w Mielcu. Wkrótce kolejne spotkanie ze specjalistami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Freepik

Klub Pacjenta w Mielcu. Wkrótce kolejne spotkanie ze specjalistami - Zdjęcie główne

foto Freepik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 25 maja w Mielcu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Klub Pacjenta – czyli bezpłatne badania i wykłady na temat zdrowia. Tym razem tematem będą m.in choroby serca i nadciśnienie.

Kluby Pacjenta to bezpłatne, otwarte spotkania edukacyjno-zdrowotne, organizowane z inicjatywy Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland.

W Mielcu spotkanie odbędzie się już po raz drugi, 25 maja 2023 godz. 15.30, w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4.


- Kluby Pacjenta stanowią dobrą okazję do tego, aby uzyskać wiele cennych informacji na temat walki z chorobami cywilizacyjnymi, zdrowego odżywiania czy aktywności fizycznej. Naszą ideą jest nie tylko dzielenie się wiedzą z zakresu profilaktyki zdrowotnej, ale również motywowanie do tego, aby w praktyce zacząć dbać o swoje zdrowie, zarówno poprzez odpowiednie badania kontrolne, jak i zdrowe zmiany w codziennych nawykach. Stąd też Kluby Pacjenta dają również możliwość do przeprowadzenia indywidualnych rozmów ze specjalistami oraz wykonania bezpłatnych badań podstawowych, jak chociażby pomiar ciśnienia – wyjaśnia Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”. 


W Mielcu wykład pod tytułem „Profilaktyka to nie tylko badania, czyli słów kilka o tym jak nie chcemy być zdrowi” wygłosi Rafał Śliż, rzecznik prasowy, pełnomocnik ds. kontaktów zewnętrznych z Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Do dyspozycji uczestników będzie też specjalne stoisko ds. profilaktyki, gdzie specjaliści Narodowego Funduszu Zdrowia będą się dzielić poradami na temat zdrowia oraz praktycznymi wskazówkami z zakresu programów profilaktycznych dostępnych dla każdego z nas w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. 


Podczas wykładów słuchacze otrzymają też wiele cennych wskazówek na temat nadciśnienia tętniczego, o którym opowie Weronika Korzyńska, specjalista chorób wewnętrznych Grupy American Heart of Poland oraz poznają 10 przykazań w profilaktyce chorób serca za sprawą prelekcji pielęgniarek Małgorzaty Rzeszutek i Doroty Markulis. 

Dopełnieniem spotkania będzie możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów z ekspertami oraz skorzystania z bezpłatnych badań. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych rezerwacji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy