Reklama

Klasy strażackie walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły [FOTO]

Opublikowano: śr, 23 wrz 2020 21:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę (23 września) pierwsze i drugie klasy technikum budowlanego o profilu Innowacji Pedagogicznej i Ochrony Przeciwpożarowej rozegrały międzyklasowe zawody strażackie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych.

Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. Każda klasa wyznaczyła grupę dziewięciu zawodników, z których wyłoniła dowódcę drużyny. Grupy uczniowskie zaczęły rywalizację przy dopingu swoich kolegów i koleżanek. Każdy z członków drużyny starał się jak najszybciej i bez popełniania błędów pokonać sztafetę z przeszkodami.

Ćwiczenia bojowe obejmowały: dobiegnięcie do miejsca ułożenia sprzętu, zbudowanie linii ssawnej, zbudowanie linii głównej z (2 odcinków W-75), zbudowanie 2 linii gaśniczych (po 2 odcinki W-52 każda), uruchomienie motopompy i zassanie wody, podanie 2 prądów wody ze stanowisk gaśniczych,  wycelowanie wodą w tarczę. Po zaciętym boju, klasa II TA zwyciężyła. Dyrektor Stanisław Starzyk oraz wicedyrektor Adam Snopkowski najlepszej drużynie wręczyli puchar. Dyrektor ZSB podkreślił, że do klas mundurowych w ZSB uczęszczają pasjonaci pożarnictwa, którzy z ogromnym zaangażowaniem działają w ochotniczych strażach pożarnych, z godnością noszą mundury i reprezentują Zespół Szkół Budowlanych. 

Zawody zostały rozegrane przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Maliniu I. Głównym sędzią  był prezes OSP Robert Ulrych. Przebieg konkursu pożarniczego nadzorowali: komendant OSP Malinie Stanisław Trela, a także: Józef Stala, Piotr Mączyński, Jerzy Wieczerzak.

Doskonałymi szkoleniowcami okazali się uczniowie klasy IV strażackiej, którzy doskonale wprowadzili w tajniki zawodów swoich młodszych kolegów, a byli to: Grzegorz Ulrych, Rafał Janeczek, Adam Czuchra, Dawid Dźwięga, Paweł Hajduk, Mateusz Napieracz  i Kacper Wieczerzak. Opiekę  nad uczniami sprawowały nauczycielki: Agata Robak, Renata Ogórek, Grażyna Paduch i Jadwiga Stala – Dudek.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.