Reklama

Kim jest nowy dyrektor mieleckiego szpitala? "Tam, gdzie pracował, miał dobrą opinię..."

Opublikowano:
Autor:

Kim jest nowy dyrektor mieleckiego szpitala? "Tam, gdzie pracował, miał dobrą opinię..." - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To Józef Więcław, magister inżynier rolnictwa, były dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku. Przez cztery kadencje pełnił też funkcję radnego powiatowego.

Nowy dyrektor podjął obowiązki z dniem 1 kwietnia, by jak najszybciej rozpocząć działania, bo każdy dzień to strata dla szpitala. Jak stwierdził starosta Stanisław Lonczak, Józef Więcław wykazał się dużą wiedzą i doświadczeniem.

- Tam, gdzie pracował, miał dobrą opinię, nie było konfliktu z pracownikami, szpitalowi nie groziło zakłócenie funkcjonowania.. Chcielibyśmy, żeby podobnie było w Mielcu, żeby szpital tak funkcjonował, żeby pacjenci i pracownicy nie mieli powodów do protestu - wyjaśniał Lonczak.

Starosta przyznał, że najważniejsze jest doświadczenie nowego dyrektora i umiejętność rozeznania się z przyczynach kłopotów szpitala, a nie jego przeszłość polityczna. Więcław był bowiem działaczem m.in Związku Młodzieży Socjalistycznej, a od 1976 Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Pełnił mandat radnego Gminnej Rady Narodowej. W 1985 uzyskał mandat posła na Sejm PRL IX kadencji

- Są ugrupowania gdzie są byli prominentni działacze PZPR- u i nic się nie dzieje. Nie to było kryterium. Ma to być fachowiec, by jego misja ratowania szpitala się powiodła- wypunktował Lonczak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE