Reklama

Reklama

Kartka od Radomyślan dla Powstańców

Opublikowano: 23 października 2019 13:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości BohaterON – włącz historię to ogólnopolska akcja o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysłanie Im własonęcznie wykonanych kartek z życzeniami. Projekt, w realizację którego włączyła się również Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim , ma na celu edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Przez 3 tygodnie uczniowie,  począwszy od klasy II do VIII, przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców.  Przeprowadzone  w oparciu o materiały przesłane   przez fundację Sensoria  oraz materiały IPN a także relacje uczestników Powstania Warszawskiego dostępne na Youtube.   Lekcje pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom,  dzieci i  młodzież mogła zgłębić historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków.

Dla uczniów, którzy wykonali kartki, zostały przygotowane bonusy. Uczniowie mogli wylosowć karteczki z datą 1944. Zwycięzcy byli zwolnieni z  odpowiedzi ustnej w pażdzierniku na wybranej lekcji, po okazaniu szczęśliwego numeru. Uczniowie mogli też wylosowć bon upowazniający do zakupów w szkolnym sklepiku..
 Uczniowie radomyskiej szkoły dzięki tej akcji  poznali przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom. Udział w akcji  BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń Wykonane przez uczniów kartki z życzeniami - 260 prac- dla żyjących Powstańców pozwolą wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć Bohaterom, a są to wartości, o których nigdy nie powinniśmy zapomnieć.
Koordynator projektu mgr Barbara  Żala
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.