Reklama

Karmelitanki ruszają z budową

Opublikowano:
Autor:

Karmelitanki ruszają z budową - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Możemy pomóc siostrom karmelitankom z Rzochowa w rozbudowie ich przedszkola. Prace budowlane ruszyły 6 czerwca. Karmelitanki Dzieciątka Jezus od 2003 roku prowadzą katolickie przedszkole w Mielcu - Rzochowie, na terenie parafii św. Marka.

Dziś siostry w swoim przedszkolu mają pod opieką 32 przedszkolaków. Niestety, warunki lokalowe nie pozwalają na przyjęcie większej liczby dzieci. Warto zaznaczyć, że jest to jedyna tego rodzaju placówka edukacyjna w mieście i zainteresowanie z roku na rok wzrasta. Dlatego karmelitanki postanowiły rozbudować przedszkole i przegotować warunki dla 60 dzieci. Klasztor karmelitanek znajduje się tuż obok kościoła parafialnego św. Marka w Mielcu - Rzochowie. Na parterze klasztoru znajdują się pomieszczenia przedszkola. Nowy projekt zakłada wybudowanie odrębnego nowoczesnego budynku,  który znacznie rozszerzyłby działalność karmelitańskiego przedszkola.

Siostry pracują w mieleckiej parafii już od 56 lat. Oficjalna decyzja o rozbudowie placówki zapadła 13 maja 2016 roku. Siostry uzyskały pozwolenie na budowę i już rozpoczęły pierwsze prace budowlane. - Prace budowlane rozpoczęliśmy 6 czerwca w uroczystość Matki Bożej Królowej Kościoła. Rozpoczęto od prac ziemnych. Przygotowano fundamenty, a obecnie trwają prace przy izolacji fundamentów oraz kanalizacji. Mamy nadzieję, że ten budynek powstanie w stanie surowym z dachem jeszcze przed tegoroczną zimą. Żeby tak się stało, potrzebujemy wsparcia i pomocy. Obecnie brakuje nam około 100 tys. złotych na wykonanie dachu. My jako siostry nie dysponujemy środkami finansowymi na inwestycje i dzieło to powstaje całkowicie z ofiar osób dobrej woli, gotowych pomóc nam i dzieciom w rozbudowie przedszkola - mówi s. Marilea Blumska, dyrektor przedszkola karmelitanek w Mielcu - Rzochowie.

Przedszkole, wspólnota
Rzochowskie przedszkole to wyjątkowa placówka. To ścisła współpraca sióstr i rodziców. To także obecna w formacji dzieci modlitwa. Siostry inicjują różaniec rodziców w intencji swoich dzieci w kręgu Domowego Kościoła. Każdego dnia w roku szkolnym modlą się z dziećmi w klasztornej kaplicy, szczególnie obejmując modlitwą wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców dzieła rozbudowy. W przedszkolu pracują siostry zakonne. Pomagają także pracownicy świeccy. Placówka ma duży ogród z placem zabaw. Siostry wychowują dzieci we ścisłej współpracy z rodzicami. Oferują coś więcej niż tylko opieka. Budują wspólnotę rodzin.
 
Jak pomóc?
Specjalnie na potrzeby rozbudowy przedszkola powstała strona internetowa perełkimiłosierdzia.pl, która prowadzi akcję "Wrzuć perełkę do kuferka". Tam można bezpośrednio wpłacać ofiary. Siostry zapraszają wszystkich do wsparcia tej inicjatywy. - Na naszej stronie internetowej można dokonywać bezpośrednich wpłat na potrzebę rozbudowy przedszkola. Na stronie na bieżąco opisujemy każdy etap prac budowlanych. Wpłaty można składać bezpośrednio w klasztorze - mówi siostra Marilea Blumska. Akcja "Perełki Miłosierdzia" ma także swoją stronę na Facebooku (uruchomiono specjalny numer konta, gdzie można dokonać wpłaty: 16 17500012 0000 0000 3375 2032).

Posłuchaj wypowiedzi s. Marilei Blumskiej, dyrektor przedszkola karmelitanek w Mielcu - Rzochowie:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE