Reklama

Już posprzątane

Opublikowano:
Autor:

Już posprzątane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień po naszej interwencji w sprawie dzikiego wysypiska znajdującego się w miejscowości Zaborcze w gminie Przecław śmieci zniknęły. Gmina wzięła sprawy w swoje ręce i natychmiast postanowiła zająć się tematem.

Jak się okazuje, teren, na którym dzikie śmieci się znajdują, jest prywatny. - Obowiązek dotyczący dbania o to miejsce oraz jego uporządkowanie spoczywa więc na właścicielu działki – mówi zastępca burmistrza Janusz Dybski. - Ten jednak nie żyje, natomiast jego dzieci mieszkają poza gminą Przecław. Na miejscu odkryliśmy, że znajdują się tam również dwa wyrobiska piasku.

Działania władz gminy pokazują, że nie bagatelizują śmieci i mają zamiar oznaczyć to miejsce specjalną tablicą, żeby w przyszłości odpady nie były tam wyrzucane. To jednak nie koniec. - Planujemy zainstalować tam również monitoring – mówi zastępca burmistrza Przecławia Janusz Dybski. Jak się okazuje, o incydencie zaśmiecenia  tego miejsca powiadomiona została również policja, która prowadzi śledztwo w sprawie znalezienia sprawców zanieczyszczenia tego terenu.  Należy pamiętać, że ten, kto zanieczyszcza lub zaśmieca ogólnodostępne miejsca, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze nagany lub grzywny do 500 złotych. Ważny jest także art. 162 kodeksu wykroczeń: Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości bądź w inny sposób zaśmieca las, również podlega karze grzywny albo karze nagany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE