Reklama

Już niedługo miejska wigilia dla samotnych i ubogich! Każdy może się zaangażować

Opublikowano:
Autor:

Już niedługo miejska wigilia dla samotnych i ubogich! Każdy może się zaangażować - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę 22 grudnia na Placu Armii Krajowej po raz czwarty w Mielcu zostanie zorganizowana „Miejska Wigilia dla Samotnych”.

Tradycję miejskiej wigilii w naszym mieście zapoczątkował śp. prezydent Mielca Daniel Kozdęba. Urząd Miejski oraz Hotel Iskierka, który od początku niezwykle mocno zaangażował się w tą inicjatywę, rozpoczęły już przygotowania do tego wydarzenia. W tym roku w organizację wydarzenia włączyli się wolontariusze, na co dzień pracujący w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu.


Tak jak w minionych latach w specjalnie ustawionym namiocie na placu Armii Krajowej zostanie przygotowanych około 200 miejsc dla osób, które będą chciały skorzystać z niezwykłej okazji do wspólnego świątecznego spotkania. Oprócz krótkiego występu artystycznego w wykonaniu młodzieży z mieleckich szkół, w programie jest słowo duszpasterskie, przełamanie się opłatkiem, wspólny posiłek oraz kolędowanie.


- Serdecznie zapraszamy na naszą, mielecką wigilię osoby samotne, często bezdomne, które utraciły kontakt z rodziną, a także osoby znajdujące się w trudnej życiowej sytuacji. Chcemy podzielić się radością i nadzieją z osobami, które takiej radości na co dzień nie mają za wiele – powiedział prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. 
Na stołach pojawią się tradycyjne wigilijne potrawy. Będą także świąteczne paczki dla samotnych i potrzebujących. Wigilia rozpocznie się w sobotnie popołudnie 22 grudnia o godzinie 15.


Wszystkich, którzy mają życzenie włączyć się w tą inicjatywę prosimy o kontakt z Hotelem Iskierka: tel. 698 660 935.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE