Reklama

Jubileuszowy turniej szachowy

Opublikowano:
Autor:

Jubileuszowy turniej szachowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz dwudziesty piaty zostanie rozegrany w Mielcu solidarnościowy turniej szachowy "SIERPIEŃ 2019".

Od roku 1995 dla upamiętnienia sierpniowych wydarzeń związanych z powstaniem Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego "Solidarność" działacze Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Mielcu organizują największą obecnie imprezę szachową w regionie, która gromadzi wielu znakomitych szachistów w różnych kategoriach wiekowych nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

\W roku 2003 niespodziewanie pojawiły się na turnieju dwie ukraińskie siostry 13-letnia Ania i 11-letnia Marija Muzyczuk. Już wtedy zaliczały się do światowych gwiazd szachowych w kategoriach młodzieżowych. Starsza Ania była wtedy trzykrotną mistrzynią Europy (dwa razy do lat 12, raz do lat 10), a Marija mistrzynią Europy do lat 10.

Obecnie Anna Muzyczuk ma tytuł męskiego arcymistrza, jest jedną z najbardziej utalentowanych szachistek w historii, zasady gry poznała w wieku 3 lat! Mistrzyni świata do lat 20.

Natomiast Marija ma również tytuł męskiego arcymistrza, w 2015 roku zdobyła w Soczi tytuł mistrzyni świata.

Na turnieje przyjeżdżali szachiści utytułowani, ale też od nich słabsi, którzy przy kojarzeniu w systemie szwajcarskim mogli mieć szczęście by, spotkać się i zagrać z arcymistrzem.

W tym roku zapowiada się również ciekawa walka. Udział już zapowiedział arcymistrz Marcin Dziuba, który znakomicie radzi sobie w szachach szybkich i w Mielcu triumfował aż 5 razy! 

Turniej zostanie rozegrany w Centrum Wystawienniczym SCK Mielec, rozpoczęcie 18 sierpnia o godzinie 10:00. Grupa A - seniorzy, B - juniorzy, C - dzieci.

System rozgrywek:tempo gry: P'15, liczba rund:9, sędzia: FA Marian Bysiewicz. Turniej zgłoszony do FIDE w szachach szybkich (dotyczy seniorów).

Kontakt z organizatorem: 607803299 Józef Zaskalski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE