Reklama

Jest przełom w sprawie pielęgniarek

Opublikowano:
Autor:

Jest przełom w sprawie pielęgniarek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy już pierwsze wyroki w sporze pomiędzy pielęgniarkami a dyrekcją szpitala powiatowego w Mielcu. Sąd Pracy w Tarnobrzegu przyznał racje pielęgniarkom i nakazał dyrekcji wypłacić ustalone podwyżki wraz z odsetkami.

Przypomnijmy w 2014 roku doszło do strajku części załogi szpitala w Mielcu. Przedstawiciele związku zawodowego pielęgniarek i położnych a także personelu niemedycznego zasiedli wtedy do negocjacji z dyrekcją i władzami powiatu. Rok później doszło do podpisania ugody w której znalazł się zapis o gwarantowanych podwyżkach, a także możliwości negocjowania płac dla pracowników w każdym roku. Do wypłaty podwyżek nie doszło, dlatego pracownicy postanowili walczyć o swoje prawa w sądzie pracy.

W środę 15 marca, Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego w Mielcu o obowiązku wypłaty przez Szpital Powiatowy uzgodnionej podwyżki dla pracujących w nim pielęgniarek, położnych oraz personelu technicznego. W środę sprawa pozytywnie zakończyła się dla pierwszych osób, w kolejce czeka ponad 520 wniosków z podobną sprawą. Więcej na ten temat w najbliższym numerze Korso. 

Posłuchaj Iwony Burdzy, ze związku zawodowego pielęgniarek i położnych:

Posłuchaj Leszka Kwaśniewskiego, dyrektora szpitala powiatowego w Mielcu:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE