Reklama

Jest 3 kandydatów na dyrektora mieleckiego szpitala

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Szpital Specjalistyczny w Mielcu

Jest 3 kandydatów na dyrektora mieleckiego szpitala - Zdjęcie główne

Czy tym razem uda się wyłonić dyrektora mieleckiego szpitala? | foto Szpital Specjalistyczny w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 kwietnia minął termin składania dokumentów przez kandydatów na stanowisko dyrektora mieleckiego szpitala. W czwartym ogłoszonym przez obecny zarząd powiatu konkursie zgłosiło się 3 kandydatów. Wśród nich jest dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Mielcu Zbigniew Torbus. Czy ten długi serial w końcu się skończy?

22 marca Zarząd Powiatu Mieleckiego podjął uchwałę o ogłoszeniu kolejnego, czwartego już w tej kadencji konkursu na dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Termin składania dokumentów upłynął 27 kwietnia. W odpowiedzi na ogłoszenie wpłynęły 3 kandydatury. Jedną z nich złożył dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu Zbigniew Torbus.

Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Mieleckiego termin rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur to 18 maja godz. 9.00 w siedzibie mieleckiego starostwa. Na ten sam dzień, na godzinę 10.30 zaplanowane zostały również rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

Do tego czasu komisja konkursowa ma czas na weryfikację złożonych dokumentów i ocenę ich pod wzgledem formalnym. 

Czwarte podejście obecnego zarządu

 

Po dyplomatycznej rezygnacji w marcu 2020 roku dyrektora Józefa Więcława Zarząd Powiatu Mieleckiego powierzył funkcję pełniącego obowiązki dyrektora szpitala Zbigniewowi Torbusowi. Torbus pracował już w szpitalu w Mielcu w okresie sierpień 2015 – maj 2016, pełniąc funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych. Wrócił w lutym 2020 roku z zadaniem opracowania szczegółowego programu naprawczego szpitala. Program przygotował. Został on przyjęty przez radę i zarząd powiatu.

Po 2 miesiącach odwołany

 

Kiedy ogłoszono kolejny konkurs na dyrektora szpitala, murowanym kandydatem do jego wygrania był Zbigniew Torbus.Tak też się stało.

Niespodziewanie jednak po 2 miesiącach pełnienia funkcji dyrektora, 7 grudnia  2020 roku został odwołany.

Co było powodem? Trudno to zrozumieć, ale Zbigniew Torbus, który na różnych dyrektorskich stanowiskach bywał wielokrotnie i miał do pomocy prawników i kadrowych zapomniał złożyć w wymaganym terminie oświadczenie majątkowe. A tu prawo jest nieubłagane. Kto nie złoży w wymaganym terminie oświadczenia majątkowego traci stanowisko.

Dyrektorskiego spektaklu ciąg dalszy

 

7 grudnia 2020 roku Zarząd Powiatu Mieleckiego odwołał dyrektora Zbigniewa Torbusa, bo w zaistniałej sytuacji nie miał innego wyjścia. Ale już następnego dnia czyli 8 grudnia 2020 roku powierzył mu pełnienie obowiązków dyrektora szpitala. I znów zgodnie z prawem, na okres do dnia wyłonienia w konkursie nowego dyrektora, ale nie dłużej niż na okres 6 miesięcy.

Dyrektor Zbigniew Torbus poniósł niby karę w postaci odwołania z pełnionej funkcji, ale de facto nadal ją pełnił. I znów ten stan mógł trwać jednak tylko 6 miesięcy. Nie czekając aż tak długo  Zarząd Powiatu Mieleckiego uruchomił na nowo wszystkie procedury, powołał odpowiednią komisję i 9 lutego tego roku ogłosił kolejny konkurs na dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. I znów murowanym kandydatem do wygrania był Zbigniew Torbus. Ale o dziwo nie wygrał.

Był tylko jeden

 

Co znów się stało? Zgodnie z przepisami żeby konkurs na dyrektora szpitala można przeprowadzić i wyłonić jego zwycięzcę musi się zgłosić co najmniej dwóch kandydatów. A zgłosił się tylko Zbigniew Torbus i konkurs musiał zostać unieważniony.

Może w kolejnym podejściu uda się wyłonić dyrektora mieleckiego szpitala, tym bardziej, że jest 3 kandydatów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy