Reklama

Jak świadectwa trafią do uczniów? Każda szkoła ma swój pomysł

Opublikowano: wt, 23 cze 2020 10:50
Autor:

Jak świadectwa trafią do uczniów? Każda szkoła ma swój pomysł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na koniec roku szkolnego pozostała ważna kwestia odbioru przez uczniów świadectw. W czasach epidemii koronawirusa mieleckie szkoły w różny sposób zorganizują zakończenie nauki. Nie ma w tym zakresie żadnych szczegółowych wytycznych resortu edukacji.

Na ten ważny temat głos zabrała rzeczniczka prasowa resortu edukacji Anna Ostrowska.

- Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach kończą się w tym roku szkolnym 26 czerwca. W tym dniu uczniom wydawane są świadectwa szkolne - 26 czerwca to data wpisywana na świadectwie promocyjnym – przekazała.

- O formie i terminie wydania uczniom świadectwa zdecyduje dyrektor szkoły. Może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym, może wyznaczyć godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów – poinformowała Anna Ostrowska.

Ministerstwo nie opublikowało i nie zamierza opublikować żadnych wytycznych dla szkół w kwestii zakończenia roku szkolnego i rozdania świadectw.

- Apelujemy do dyrektorów szkół i placówek o przestrzeganie zaleceń ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego – powiedziała.

Szkoły Podstawowe w Mielcu w różny sposób organizują zakończenie roku szkolnego i rozdawanie świadectw.

Są propozycje podziału klas na mniejsze grupy i wchodzenie do klas w pewnych odstępach czasowych. Są też pomysły aby poszczególne klasy przychodziły w taki sposób aby uczniowie nie spotykali się ze sobą. Pojawiła się także opcja rozłożenia zakończenia roku szkolnego na dwa ostatnie dni, czyli 25 i 26 czerwca.

Ważne, aby po odbiór świadectwa przyszła wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych. Do szkoły nie może przyjść osoba jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją.

Wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły zobowiązane są do zdezynfekowania rąk. Dyrektorzy szkół również apelują aby uczniowie przychodzili po świadectwa bez rodziców i osób towarzyszących (oczywiście w miarę możliwości)

W porozumieniu ze szkołą świadectwa można odbierać także indywidualnie. W tym celu należy umówić się telefonicznie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.