Reklama

Jak dbać o włosy farbowane

Opublikowano:
Autor:

Jak dbać o włosy farbowane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jaki wpływ na kondycję naszych włosów ma ich farbowanie, a także jak odpowiednio pielęgnować włosy po koloryzacji, opowie Natalia Tomczyk z Salonu Fryzjerskiego LAURA.

Czy farbowanie jest szkodliwe dla naszych włosów ?
W obecnych czasach kobiety przyzwyczaiły się do farbowania włosów - comiesięczne sesje to rytuał niemal każdej kobiety dbającej o swój wygląd. Kobiety do salonów fryzjerskich przychodzą dla udoskonalenia urody, zakrycia siwizny czy dla poprawy nastroju i oczywiście na ploteczki. Wiele się mówi o szkodliwości farbowania, jednakże prawda jest taka – ile głów, tyle rodzajów koloryzacji. Pamiętajmy, że niektóre kobiety lubią nosić stale ten sam kolor włosów, inne z kolei bawią się kolorami, nowościami, są również takie, które z czarnego pragną zrobić blond. Każda taka zmiana silnie obciąża łodygi włosa.

Farbowanie samo w sobie nie jest złe – włosy farbowane lśnią, błyszczą się. Problemem staje się dopiero częstotliwość zabiegów w stosunku do upływu czasu, po każdym farbowaniu włosy bardziej się wysuszają. Bardzo ważny jest wybór produktów, których używamy - ważny jest ich skład, marka. Chodzi o jakość i w miarę bezpieczny preparat. Ze strony prawnej, wspomnijmy, że od listopada 2011 na mocy przepisów Unii Europejskiej producenci farb muszą umieszczać ostrzeżenia na produktach do farbowania włosów. Osobiście uważam, że wszystko jest dla ludzi i trzeba to robić z głową, żeby efekt był na głowie.

Jak ta kwestia kształtowała się na przestrzeni ostatnich lat? Czy farby ulegają zmianom, ulepszeniom?
Już jako nastolatka farbowałam włosy różnymi produktami.  Od 2012 roku prowadzę salon fryzjerski, jeżdżę na szkolenia fryzjerskie, świadomie wybieram produkty,  niezależnie czy jest to farba do włosów czy szampon, dlatego od otwarcia salonu pracuję na produktach firmy L`oreal i śmiało mogę powiedzieć, że z roku na rok producenci wymyślają i prześcigają się w tworzeniu bezpiecznych produktów. Porównując dzisiejsze farby z tymi, które były używane 10 - 15 lat temu - farby, które działały agresywnie i za zadanie miały uzyskanie koloru, nie patrząc na kondycje włosów, mogę powiedzieć, że idzie to w dobrym kierunku i cieszę się, że jest to kontrolowane (przepisy UE), a świadomość moich klientek jest coraz większa - w końcu piękne włosy to zdrowe włosy.

Czy jest różnica między farbami dostępnymi w drogeriach a tymi, których używają fryzjerzy?
Po pierwsze różnią się ceną. Odniosę się do wszystkich produktów, nie tylko farb. Linie kosmetyków profesjonalnych są bardziej skoncentrowane i zawierają więcej składników aktywnych niż produkty z drogeryjnych półek. Produkt profesjonalny wystarcza nam na dłuższy czas niż produkt do użytku domowego - jest bardziej wydajny. 

Efekty stosowania profesjonalnych produktów są długotrwałe, a nie tylko do jednego mycia. Na temat produktów drogeryjnych się nie wypowiadam, ponieważ ich nie używam. Wszystkich zachęcam do kupowania profesjonalnych produktów, nie sugerujcie się ceną - w przypadku pielęgnacji, zapewniam was, że produkt profesjonalny wystarczy na dłużej i finalnie cena będzie bardzo podobna.

Więcej w 34 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE