Reklama

Interesujące dni otwarte w PZPSW. Sprawdź, co przygotowali uczniowie i nauczyciele

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PZPSW w Mielcu

Interesujące dni otwarte w PZPSW. Sprawdź, co przygotowali uczniowie i nauczyciele - Zdjęcie główne

PZPSW w Mielcu zaprasza na dni otwarte. | foto PZPSW w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otwarte lekcje, zwiedzanie obiektu i wielu pracowni, zajęcia rehabilitacyjne na basenie – między innymi takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy 10 i 11 maja przyjdą na dni otwarte Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Jeśli Twoje dziecko posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, to warto zapoznać się z ofertą Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ulicy Królowej Jadwigi w Mielcu. Dni otwarte są zaplanowane na 10 i 11 maja. Na rodziców z dziećmi w godzinach od 9:00 do 12:00 czekają dyrekcja i nauczyciele oraz uczniowie placówki.

 

W programie dni otwartych jest między innymi zapoznanie z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, zwiedzanie placówki, w tym pracowni szkolnych - między innymi Montessori, ceramicznej, wytwarzania świec, gastronomicznej, drewna, plastycznej, technicznej, oraz internatu. Organizatorzy przygotowali również zajęcia otwarte, konsultacje z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Nie zabraknie też zajęć sportowych, w tym rehabilitacji na basenie czy siłowni. Przewidziana jest również multimedialna prezentacja placówki i spotkanie z dyrekcją i nauczycielami.

W PZPSW funkcjonują: oddziały przedszkolne, szkoła podstawowa, szkoła branżowa I stopnia, szkoła przysposabiająca do pracy, internat, bursa międzyszkolna, szkolne schronisko młodzieżowe.

Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych oferuje specjalistyczne zajęcia dostosowane do indywidualnych potrzeb ucznia, terapię pedagogiczną, psychologiczną, logopedyczną, rewalidację i nowoczesne metody nauczania z wykorzystaniem TIK. Ponadto placówka oferuje bogate zajęcia pozalekcyjne, turnusy rehabilitacyjne, wypoczynek w kraju i za granicą, udział w projektach unijnych oraz wyżywienie z uwzględnieniem zalecanych diet. Oprócz tego dzieci i młodzież angażują się w wiele akcji charytatywnych organizowanych na przestrzeni całego roku szkolnego.

- Edukacja w PZPSW to szansa dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach dla zrozumienia siebie i świata, przeżywania sukcesów i wkraczania w dorosłe życie – przekazują organizatorzy i zapraszają do kontaktu.

 

Dni otwarte w PZPSW plakat

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy