Reklama

PZPSW w Mielcu realizując ważne projekty podnosi jakość pracy szkoły [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu to placówka, która o kilku lat realizuje projekty unijne w ramach programu Erazmus+ oraz programu POWER. Projekty realizowane są w ramach Ponadnarodowej Mobilności Kadry Szkolnej oraz Ponadnarodowej Mobilności Uczniów. Nowe inicjatywy podnoszą jakość pracy nauczycieli z dziećmi oraz zacieśniają współpracę szkoły z rodzicami.

Projekt „GET it Nowoczesny nauczyciel – Nowoczesna szkoła”, realizowany przez ostatnie 3 lata to już kolejny projekt  realizowany w ramach programu Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej ze środków Erasmus+. Założeniem projektu był wzrost kompetencji dydaktycznych nauczycieli, poprawa wizerunku placówki i zwiększenie jej rozpoznawalności jako szkoły otwartej na innowacje, poszukującej nowych inspiracji do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, otwarcie się na Europę. Projekt trwał 36 miesięcy ze względu na panującą pandemię. W projekcie brało udział 16 nauczycieli PZPSW w Mielcu poprzez  udział w szkoleniach zagranicznych:

  • „The best for preschool teachers – Reggio Emilia Approach, Montessori method, outdoor education and much more”- w ramach tego szkolenia  nauczyciele  poznali metody  pracy z uczniem w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Poznali kluczowe zasady Metody Montessori oraz podejścia Reggio Emilia Borisa Malaguzziego. Skoncentrowali się na metodologii leżącej u podstaw działania jej do obszaru tematycznego w nauczaniu małych dzieci. 
  • „Special "needs and autism: how to deal with them? theoretical and practical experiences nauczyciele obserwowali doświadczenia kliniczne i edukacyjne w pracy z dziećmi z autyzmem oraz w integracji dzieci/uczniów ze specjalnymi potrzebami w edukacji włączającej.  
  • ”How to stop bullying and cyberbullying in schools and promote social and emotional learning?” nauczyciele poznali metody zapobiegania cyberprzemocy w środowisku edukacyjnym jako olbrzymi problem, który dotyka zbyt wielu uczniów na całej Europie. 
  • „Efective classroom management – techniques, methodologies and disciplinary strategies” nauczyciele poznali techniki, metody i strategie zarządzania klasą. 
  • "ICT for SEN" nauczyciele doskonalili kompetencje korzystania z nowoczesnych narzędzi i technik ICT w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
 W ramach realizacji projektu „Get it - Nowoczesny nauczyciel - nowoczesna szkoła” nauczyciele PZPSW zorganizowali szereg działań dla uczniów w placówce min: Tydzień Europejski, w ramach którego odbyło się wiele interesujących wydarzeń i akcji tj: prezentacje multimedialne wybranych krajów w klasach, wystawy, gazetki tematyczne; na zajęciach kulinarnych uczniowie poznawali smaki kuchni europejskich; przeprowadzono konkurs wiedzy o Europie, Europejczykach i UE z wykorzystaniem nowoczesnych metod wspierany TIK w pracy z uczniem klas starszych, mapa pojęć w klasach SPdP, kodowane obrazy - flagi państw Europy. W podróżach po krajach Europy uczniom towarzyszyli emerytowani nauczyciele z Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Mielcu. Spotkanie pokoleń miało swój edukacyjno - wychowawczy charakter.

Projekty w PZPSW w Mielcu

W ramach podsumowania Tygodnia Europejskiego przedstawiono prezentację krajów europejskich oraz pokaz mody europejskiej, pokaz tańców europejskich, prezentacje flag europejskich. 

Kolejnym działaniem był zorganizowany w placówce Europejski Tydzień Sportu, podczas którego uczniowie placówki uczestniczyli w wielu inicjatywach sportowych, m.in. Turniej Gier i Zabaw Ruchowych, Turniej Piłki Nożnej i Siatkowej, Turniej Warcabowy, Zajęcia Aerobicu, Zajęcia Zumby, Nordic Walking, Pokonywanie Toru Przeszkód oraz Bieg po Zdrowie. Odwiedzili również ciekawe obiekty sportowe takie jak: Stadion Lekkoatletyczny Stali Mielec, Siłownia House of Gains, Strzelnica, Centrum Rozrywki Wrotki na Wypasie, Kręgielnia, Basen MOSiR oraz Jump Planet ( park trampolin). W ramach ETS odbył się również konkurs plastyczny pt. "SPORTY W EUROPIE". 

W ramach upowszechniania projektu nauczyciele, którzy brali udział w mobilnościach zagranicznych przeprowadzili konferencje szkoleniowe dla nauczycieli i studentów powiatu mieleckiego m.in. „Nowoczesne technologie w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych - zagrożenia w sieci", „Warsztaty kreatywne według ideii Loris Malaguzzi Center”, „Efektywnego zarządzania klasą oraz zjawiska jakim jest rasizm we współczesnej szkole”. 

Duża ilość projektów realizowanych przez PZPSW w Mielcu

Realizacja projektu wpłynęła na podniesienie jakości pracy szkoły, poprzez wzmocnienie kompetencji zawodowych nauczycieli pracujących w naszej szkole a tym samym stworzenie naszym uczniom możliwości wszechstronnego rozwoju. Dzięki organizowanym działaniom projektowych nasi uczniowie wzbogacili wiedzę na temat  kultury  krajów Europejskich.

Nowe inicjatywy organizowane na terenie placówki pozwoliły zacieśnić współpracę ze środowiskiem i rodzicami, którzy doceniają zaangażowanie i innowacyjne podejście kadry pedagogicznej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy