Reklama

Reklama

Inicjatorzy budowy pomnika odpowiadają prezydentowi [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: 24 października 2019 09:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele Komitetu Budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych w Mielcu podczas zwołanej konferencji odnieśli się do komunikatu wydanego przez Urząd Miejski w sprawie zmiany jego lokalizacji.

Budowa pomnika już trwa, powstały już fundamenty. Na wcześniejszych wizualizacjach pomnik był umiejscowiony był na Górce Cyranowskiej od strony Al. Niepodległości, a fundamenty powstały na zboczu od strony centrum miasta. Ta zmiana lokalizacji spowodowało, że Urząd Miasta wydał komunikat.

W środę (23 października) na konferencji prasowej swoją odpowiedź zaprezentowali przedstawiciele Komitetu Budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych w Mielcu:  

Oświadczenie Komitetu Budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych w Mielcu:

Komitet oświadcza, iż posiada wszelkie wymagane prawem dokumenty i zgody pozwalające na realizację powziętej jeszcze w 2016 r. decyzji o budowie pomnika.

Nie ma żadnej zmiany lokalizacji pomnika. Budowa od początku realizowana jest zgodnie z postanowieniem uchwały Rady Miejskiej w Mielcu nr XXVII/272/2016 z dnia 28 listopada 2016 r. na wyznaczonej ta uchwałą działce nr 1455/1.

Przypominamy, iż od 2016 r. trwa sukcesywnie proces budowy pomnika w tym procedury administracyjne, w których Prezydent Miasta Mielca, Starosta powiatu mieleckiego oraz inwestor są stronami. 

Informujemy, iż w dniu 8 lipca 2019 r. otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Mielca wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczący terenu pod budowę. 5 września 2019 r. przez Starostę Powiatu Mieleckiego zostało wydane pozwolenie na budowę pomnika nr 817/2019 znak AB.6740.800.2019 RB, które uprawomocniło się w dniu 23 września 2019 r. A 26 września nastąpiło przekazanie inwestorowi przez Gminę Miejską Mielec terenu pod budowę.

Prezydent Miasta Mielca na każdym etapie postępowania administracyjnego był jego stroną, co umożliwiało mu zgodnie z prawem wiedzę o przedmiocie sprawy oraz wnoszenie swoich uwag.

Stanowisko pana Prezydenta i jego komentarze w sprawie budowy pomnika są dla nas niezrozumiałe.

Video (Fragment konferencji):

Video: (ciąg dalszy):

 

Wcześniejszy komunikat Urzędu Miejskiego w Mielcu  w tej sprawie >>>CZYTAJ TUTAJ<<<

Poniżej publikujemy harmonogram prac nad budową pomnika i uchwała rady miejskiej z 2016 roku:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.