W filmie udział wzięły osoby mieszkające i pracujące w Mielcu (niektórzy od wielu lat, inni dopiero od kilku miesięcy), a także Izabela Piestrzyńska z Urzędu Miasta w Mielcu, pomagająca na co dzień osobom niesłyszącym. W filmie możemy usłyszeć wiele języków - polski, angielski, francuski, hiszpański i wiele innych, a także - język migowy.
W filmie udział wzięli: Piotr z Polski, Kevin z Wielkiej Brytanii, Marco z Meksyku, Ruveyde z Turcji, Lotfi z Tunezji, Rodi z Grecji, Emanuele z Włoch, Natasha z Ukrainy, Markus ze Szwajcarii, Dominika z Francji, Izabela z Polski, Marcin ze Stanów Zjednoczonych i inni.
- Film ma na celu pokazać piękną różnorodność językową naszego miasta, z której czasami nie zdajemy sobie sprawy. - opowiada Piotr Łazorko, który jest inicjatorem wydarzenia. - Z okazji Europejskiego Dnia Języków przyłączam się jednocześnie do międzynarodowego apelu o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi narodowościami i kulturami. „The limits of my language mean the limits of my world".
Mówiąc o różnorodności językowej, nie możemy zapomnieć o języku migowym. Na świecie jest około 70 milionów osób głuchych. Według szacunkowych danych liczba osób głuchych w Polsce to około pół miliona. 25 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących.
- Serdecznie dziękuję Wam za udział w tej spontanicznej akcji oraz za Wasz entuzjazm! To budujące! - podsumowuje Piotr.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.