Reklama

III Międzyszkolny Konkurs Literacki rozstrzygnięty [NAZWISKA LAUREATÓW]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS w Mielcu

III Międzyszkolny Konkurs Literacki rozstrzygnięty [NAZWISKA LAUREATÓW] - Zdjęcie główne

Laureaci konkursu literackiego. Gratulujemy pisarskiego talentu. | foto ZS w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czerwcu nastąpiło rozstrzygnięcie III Międzyszkolnego Konkursu Literackiego, którego organizatorem był Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. Ten konkurs to promocja młodych talentów, rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka polskiego.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII) i szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować pracę w dowolnej formie literackiej, która nawiązywałaby do myśli przewodniej – Po pierwsze rodzina!

  Celem nadrzędnym III Międzyszkolnego Konkursu Literackiego była promocja młodych talentów, rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego, a także ukazanie roli i wartości rodziny w życiu każdego człowieka.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Jury dokonało wstępnej selekcji i do oceny zakwalifikowało 40 utworów. Autorzy prac to uczniowie 15 szkół z Mielca i powiatu mieleckiego, a opiekę merytoryczną nad uczestnikami konkursu sprawowało 18 nauczycieli.

Do oceny nadesłanych prac powołano jury w składzie: dyrektor ZS Lidia Gereło, Aleksandra Piguła – prezes MGL "Słowo" oraz: Lucyna Maryniak, Halina Bednarz, Alicja Rajchel, Dorota Targosz i Marta Stachura.

Nadesłane prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Jury było pod wrażeniem wyobraźni i kreatywności uczestników, którzy zechcieli podzielić się swoim talentem i wrażliwością w postrzeganiu świata. W swoich pracach pokazali wiele odcieni życia rodzinnego i jego wartość sprawdzającą się szczególnie w momentach kryzysowych.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała  dyrektor ZS w Mielcu – Lidia Gereło, a także Aleksandra Piguła – prezes MGL "Słowo". Dużą część nagród zakupiono ze środków pozyskanych przez bibliotekę szkolną ZS w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Organizatorzy konkursu: Halina Bednarz, Lucyna Maryniak, Dorota Targosz i Alicja Rajchel.

Wyniki konkursu:

Szkoły ponadpodstawowe:

 

Kategoria – Wiersz

I miejsce: Roksana Leśniak - I LO w Mielcu (opiekun Alicja Salamon)

II miejsce ex aequo: Patryk Polak – ZSB w Mielcu (opiekun Grażyna Paduch) i Kamila Lasek – ZST w Mielcu (opiekun Monika Rządzka)

III miejsce ex aequo: Maria Noga – ZSB w Mielcu (opiekun Grażyna Paduch) i Jakub Jasina – ZS w Mielcu (opiekun Lucyna Maryniak)

Kategoria – Proza

I miejsce: Katarzyna Mazur - ZS w Mielcu (opiekun Halina Bednarz)

II miejsce ex aequo: Weronika Kołc - ZST w Mielcu (opiekun Monika Rządzka) i Kornelia Żołądź - ZSE w Mielcu (opiekun Agnieszka Lorynowicz)

III miejsce: Marta Kilian - ZSE w Mielcu (opiekun Agnieszka Lorynowicz)

 

Szkoły podstawowe

Kategoria - Wiersz

I miejsce: Maciej Markowski – ZS-P w Chrząstowie (opiekun Justyna Wnuk)

II miejsce ex aequo: Maria Narowska - SP nr 1 w Mielcu (opiekun Katarzyna Pałach) i Arkadiusz Cholewa - SP w Żarówce (opiekun Jolanta Palion)

III miejsce ex aequo: Maria Dybska - ZS w Chorzelowie (opiekun Lidia Kutrybała), Oliwia Harpula – ZS-P w Tuszowie Narodowym (opiekun Barbara Ćwięka-Występek), Kamila Merchut - ZSP SP w Wadowicach Górnych (opiekun Justyna Owcarz)

 

Kategoria - Proza

I miejsce: Zuzanna Krępa: SP nr 2 w Mielcu (opiekun Zofia Tychanowicz)

II miejsce ex aequo: Katarzyna Tychanowicz – SP nr 2 w Mielcu (opiekun Zofia Tychanowicz) i Marcin Wojciechowski – SP nr 1 w Mielcu (opiekun Katarzyna Pałach)

III miejsce ex aequo: Katarzyna Latawiec - ZS w Chorzelowie (opiekun Elżbieta Babula), Martyna Bednarz - SP nr 8 w Mielcu (opiekun Anna Żarów) i Katarzyna Jachym SP w Otałęży (opiekun Renata Wacnik)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy