Reklama

I Podkarpackie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w… Mielcu

Opublikowano:
Autor:

 I Podkarpackie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w… Mielcu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 20 załóg z całego kraju zgłosiło się na I Podkarpackie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym Mielec 2017. – To więcej niż pierwotnie zakładaliśmy, ale okazało się, że zainteresowanie pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym regionie jest bardzo duże, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw wymaganiom środowiska ratowniczego – mówi Paweł Pazdan, dyrektor mieleckiego pogotowia ratunkowego.

Impreza odbędzie się pod patronem honorowym Marszałka Województwa, Wojewody Podkarpackiego oraz Starosty Powiatu Mieleckiego. Mistrzostwa w ratownictwie medycznym, które od wielu lat odbywają się na terenie całego kraju są okazją do podniesienia i sprawdzenia kwalifikacji zawodowych ratowników medycznych. – Nasi zawodnicy startowali w różnych zakątkach kraju, ale nigdy nasze województwo nie było gospodarzem takiego wydarzenia. Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego zaproponował mistrzostwa w Mielcu a my, ze względu na fakt, że to impreza bardzo wartościowa, zdecydowaliśmy się być prekursorami na naszym terenie – opowiada Paweł Pazdan.
   

Początkowo mistrzostwa, które będą się odbywać od 21 do 23 czerwca, zaplanowane były na 15 załóg, ale od pierwszego dnia przyjmowania zgłoszeń, napływały one bardzo licznie z całej Polski. Gdy miejsca się skończyły, zapadła decyzja, by dać szanse kolejnym chętnym, tym bardziej, że zawody stanowią eliminacje do mistrzostw Polski. – Ale nawet teraz mamy listę rezerwową, co pokazuje, że jednak ratownicy z całego kraju są naprawdę ciekawi Podkarpacia, chcą zobaczyć teren, posłuchać, jakie mamy lokalne wyzwania, pomysły. A my się bardzo cieszymy i mamy nadzieję, że nasze konkurencje, które będą się odbywać m.in. na lotnisku, na Starówce, Górce Cyranowskiej, w podmieleckich lasach, okażą się wciągające i widowiskowe tak dla przybyłych, jak i dla widzów – mówi Wojciech Idzior, kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego przy mieleckiej stacji pogotowia. Dodaje, że sił (poza oficjalną kwalifikacją) spróbuje również ekipa z Mielca.


   - Mistrzostwa w ratownictwie medycznym są szczególnym rodzajem testu. Ratownicy działają w sytuacjach zainscenizowanych, które w jakimś zakresie oddają realne życie, ale czasem są celowo komplikowane medycznie, prawnie czy też technicznie. Generalnie sprawdzają wiedzę nie tylko medyczną, ale również z zakresu procedur ratowniczych, umiejętność szybkiej koncentracji, działania w stresie, współpracy ratowników w zespole i z innymi służbami – mówi lek. Wojciech Burkot, zastępca dyrektora ds. medycznych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE