Reklama

GMINA RADOMYŚL WIELKI: Ograniczenia w działalności publicznej

Opublikowano: czw, 12 mar 2020 12:11
Autor:

GMINA RADOMYŚL WIELKI: Ograniczenia w działalności publicznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zamknięte szkoły, biblioteki, SCK, spotkania odwołane. W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS– CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 ograniczona zostaje sfera działalności publicznej w Radomyślu Wielkim.

Od dziś tj. 12 marca do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo ograniczone. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

  • Szkoły zamknięte

W związku decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dziś do 25 marca wszystkie placówki oświatowe na terenie Gminy Radomyśl Wielki zostaną zamknięte (w okresie przejściowym tj. w dniach 12-13.03. w szkołach będą odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze).

  • SCKiB odwołuje zajęcia i zamyka biblioteki

Wszystkie zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży (robotyka, plastyczne, taneczne i muzyczne w ramach Samorządowego Ogniska Muzycznego) prowadzone przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim zostają wstrzymane do odwołania. Również Biblioteka Publiczna w Radomyślu W. wraz z wszystkimi filiami (Dulcza Wielka, Ruda, Zdziarzec i Żarówka) została zamknięta do odwołania.

  • Nie będzie spotkań z mieszkańcami

Z powodu koronawirusa magistrat odwołał także spotkania z mieszkańcami na temat planowanej rozbudowy kanalizacji sanitarnej (projektowanie) w Dąbrówce Wisłockiej i Rudzie, które miały się odbyć w dniach 15 marca o godz. 12:15 (Ruda) i 22 marca o godz. 11:45 (Dąbrówka Wisłocka). Nie odbędzie się również zebranie z mieszkańcami Radomyśla Wielkiego zaplanowane na 17 marca. Nowe daty spotkań zostaną podane w późniejszym terminie.
Wszystkie te działania mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Jak to

    A Alcapone działa i ma się dobrze jak niby nic. Klienci w potrzebie się trzęsą na plantach.