Reklama

Gdzie z dzieckiem na wycieczkę? Podpowiadamy - część 2

Opublikowano:
Autor:

Gdzie z dzieckiem na wycieczkę? Podpowiadamy - część 2 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteśmy już po półmetku wakacji. Mamy weekend, warto więc wykorzystać pozostały czas na wycieczkę z dziećmi. Niezwykłych miejsc w okolicy jest sporo, a nasze pociechy na pewno będą zadowolone.

Domatków - Brzezovka 
Odległość: 30 km

Jest to kompleks nowoczesnych parków rozrywki. Obejmuje trzy parki o łącznej powierzchni ponad 5500 m2, zagospodarowany licznymi atrakcjami dla dorosłych i dzieci.  Znajduje się tam park historyczny, przybliżający historię naszej planety i cywilizacji, park wodny z basenem, zjeżdżalniami, jacuzzi i leżakami do opalania oraz plac zabaw z mnóstwem zjeżdżalni i innych urządzeń uwielbianych przez dzieci.

Część atrakcji umieszczona jest w ogromnym namiocie o powierzchni 500 m2. W kompleksie znajduje się również punkt gastronomiczny.


Stobierna k/ Dębicy – Osada Słowiańska
Odległość: 34 km

Jeżeli ktoś jest ciekawy, jak żyli nasi przodkowie ponad 1000 lat temu, może się o tym przekonać odwiedzając osadę. Położona na wzgórzu i otoczona drewnianą palisadą, daje wyobrażenie, jak wyglądał słowiański gród w czasach, gdy dopiero zaczynała się historia naszego państwa. O życiu w grodzie opowiedzą przewodnicy – pasjonaci w strojach z epoki.

Obiekt posiada również bogatą ofertę warsztatów dla grup, organizuje również cykliczne imprezy. 

Stobierna – Centrum Edukacji Ekologicznej

Kilkaset metrów od Osady Słowiańskiej znajduje się Park Owadów i Pajęczaków. W parku znajduje się 17 figur wiernie odwzorowujących budowę anatomiczną owadów i pajęczaków, które można spotkać w pobliskich lasach, sadach i pastwiskach oraz w obrębie gospodarstw domowych.

Każda z nich zbudowana jest w ok. 200 - krotnym powiększeniu, dzięki czemu możliwe jest dokładne przyjrzenie się wszelkim szczegółom budowy owadów. Przy każdym owadzie znajduje się tablica informacyjna zawierająca ciekawostki na temat każdego z nich.

 

Trzcinica k. Jasła – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja
Odległość: 83 km

To kolejna okazja do podróży w przeszłość. Miejsce, w którym powstał skansen nie zostało wybrane przypadkowo - należy ono do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce. W Trzcinicy odkryto jedną z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad znanych z terenu Polski, która powstała w początkach epoki brązu, ponad 4000 lat temu.


Cały kompleks składa się z terenu grodziska oraz parku archeologicznego leżącego u jego podnóża. Na grodzisku zrekonstruowanych zostało ponad 150 m wałów obronnych, 2 bramy prowadzące do grodu  oraz 6 chat.

Na terenie parku archeologicznego zlokalizowane są rekonstrukcje wioski otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej z wczesnego średniowiecza. Znajduje się tu także nowoczesny pawilon wystawowy, istnieje możliwość zorganizowania multimedialnych pokazów i warsztatów dla grup. 
W pobliżu także dodatkowa atrakcja – wieża widokowa.

 

Medynia Głogowska – zagroda garncarska
Odległość: 64 km

Garncarstwo to zajęcie towarzyszące człowiekowi od tysięcy  lat. Zagroda Garncarska w Medyni Głogowskiej wpisuje się w te tradycje. Zaprasza nie tylko na zwiedzanie, ale i warsztaty. Tutejsi mistrzowie fachu nie tylko pokażą, jak pracują, ale i opowiedzą ciekawe historie o rozwoju rzemiosła garncarskiego na okolicznych terenach.


Tuż obok Zagrody mieszczą się Ośrodek Garncarski oraz karczma „U Garncarzy”, gdzie można coś zjeść, odpocząć i pobawić się z dziećmi.

 

Krzemionki Opatowskie
Odległość: 101 km

Kto chciałby się przekonać, jak pracowali górnicy tysiące lat temu, powinien odwiedzić kompleks prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego. To jeden z najciekawszych i największych obiektów tego typu na świecie, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W Krzemionkach prześledzić można większość pradziejowych technik pozyskiwania krzemienia, od najprostszych jam, po duże, skomplikowane kopalnie będące szczytowym osiągnięciem pradziejowej techniki górniczej.

Obecnie największą atrakcją turystyczną Krzemionek jest trasa podziemna o długości prawie 500 m prezentująca wyrobiska neolitycznych kopalń. W pawilonach ekspozycyjnych obejrzeć można rekonstrukcję obozowiska górników i pracowni krzemieniarskiej oraz zadaszonego szybu sprzed 5 tysięcy lat. Ponadto dla zwiedzających udostępniona jest zrekonstruowana osada neolityczna oraz grobowiec megalityczny.

Chcesz zobaczyć o jakich propozycjach wyjazdu na wycieczkę pisaliśmy w części 1 >> Kliknij tu <<<

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE