Reklama

Ferie zimowe - czas radości, wypoczynku i… wypadków. Ratunkiem jest nowy program leczenia dla poszkodowanych.

Opublikowano:
Autor:

Ferie zimowe - czas radości, wypoczynku i… wypadków. Ratunkiem jest nowy program leczenia dla poszkodowanych. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczynają się ferie zimowe w województwie podkarpackim. Czas wyjazdów, przemieszczania się na znaczne odległości w trudnych, zimowych warunkach. To niestety sprzyja wypadkom. Lekarze przypominają, że jeżeli ulegniemy nieszczęśliwemu zdarzeniu, najważniejszy jest jak najszybszy powrót do zdrowia, możliwy tylko dzięki sprawnemu i kompleksowemu procesowi leczenia. W zeszłym roku w województwie podkarpackim podczas feryjnych miesięcy (styczeń – luty), rannych zostało 206 osób (w 175 wypadkach).

Ferie zimowe - czas radości, wypoczynku i… wypadków. Ratunkiem jest nowy program leczenia dla poszkodowanych.
Rozpoczynają się ferie zimowe w województwie podkarpackim. Czas wyjazdów, przemieszczania się na znaczne odległości w trudnych, zimowych warunkach. To niestety sprzyja wypadkom. Lekarze przypominają, że jeżeli ulegniemy nieszczęśliwemu zdarzeniu, najważniejszy jest jak najszybszy powrót do zdrowia, możliwy tylko dzięki sprawnemu i kompleksowemu procesowi leczenia. W zeszłym roku w województwie podkarpackim podczas feryjnych miesięcy (styczeń – luty), rannych zostało 206 osób (w 175 wypadkach). 

W 2018 roku w wyniku samych wypadków drogowych w województwie podkarpackim obrażenia odniosło 1744 osób* (na terenie całej Polski ponad 50 tysięcy osób*). Oznacza to, że w samym województwie średnio 5 osób dziennie ulegało nieszczęśliwym zdarzeniom drogowym, w wyniku których potrzebowały kompleksowej i szybkiej opieki medycznej umożliwiającej im powrót do zdrowia. 

Instytut Medycyny Interwencyjnej (IMI) założony przez Jacka Wrzoska, reprezentującego Kancelarię Prawniczo-Brokerską ADVERSUM i wspierany przez światowej klasy specjalistę - ortopedę, dr. Roberta Śmigielskiego, wprowadził na rynek nowatorski, bezpłatny program pomocy odzyskiwania zdrowia dla ofiar wypadków. Polega on na finansowaniu leczenia osób poszkodowanych z polis sprawców, za pośrednictwem najlepszych placówek i wysokospecjalistycznej medycyny. 

W leczeniu ofiar wypadków jednym z najistotniejszych elementów jest natychmiastowe działanie – my to nazwaliśmy Medycyną Interwencyjną. Im szybciej podjęte zostaną odpowiednie kroki, tym szybciej osoba poszkodowana powróci do normalnego funkcjonowania, a jej uszczerbek na zdrowiu będzie możliwie najmniejszy. W medycynie,  szczególnie w dziedzinie neurologii, istnieje zasada 100 złotych dni – jest to czas, w którym odpowiednio leczony pacjent ma najlepsze rokowania na przyszłość. Stąd idea powołania Instytutu, który łączy możliwość finansowania z jak najszerszą diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją przez najlepszych, dostępnych na rynku specjalistów. – powiedział dr Robert Śmigielski, współzałożyciel Instytutu Medycyny Interwencyjnej.

Proces rozpoczyna się od kompleksowej oceny przypadku, po której, nie czekając na odszkodowanie, osoba poszkodowana bez angażowania własnych środków jest poddawana specjalistycznej diagnostyce i leczeniu.

Leczenie poszkodowanych wymaga dostępu do najnowocześniejszej medycyny i rehabilitacji. Dla większości, barierą są koszty. W efekcie tracą oni szanse na możliwe wyleczenie.  Wiemy, jak temu zaradzić. Nasza Kancelaria Adversum najpierw bada okoliczności zdarzenia i analizuje możliwości odszkodowawcze. Gdy uznamy, że naszemu klientowi będą się należały pieniądze z ubezpieczenia sprawcy,  rozpoczynamy procedurę odszkodowawczą a IMI rozpoczyna proces leczenia. Równocześnie prowadzona jest kompleksowa diagnostyka medyczna. Trzecim krokiem jest opracowanie i realizacja programu leczenia. Ostatni etap to ocena stanu pacjenta i ew. dalsze zalecenia. Procedura odszkodowawcza może cały czas się toczyć, a my nie czekając na jej zakończenie, realizujemy leczenie poszkodowanego – ponieważ czas jest tu kluczowy. – powiedział Jacek Wrzosek, współzałożyciel Instytutu, zarządzający Kancelarią Prawniczo-Brokerską ADVERSUM, posiadający 16–letnie doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym.  

W opinii ekspertów medycyny interwencyjnej z IMI poszkodowany leczony w kompleksowy sposób w przyszłości będzie mniejszym obciążeniem dla państwowej ochrony zdrowia, a nawet dla prywatnych ubezpieczycieli. Dzięki nam pacjenci mogą odzyskać sprawność, jeśli nie pełną to na pewno większą niż przy powolnej i wyrywkowej rehabilitacji. To będzie oznaczać mniejsze koszty ewentualnego późniejszego długotrwałego leczenia, ale też ograniczy liczbę osób oraz wysokość przysługujących z tytuły obrażeń rent.  To oszczędności dla budżetu państwa, służby zdrowia, systemu ubezpieczeń społecznych oraz firm ubezpieczeniowych. – dodał Jacek Wrzosek.

Obejmujący sowim działaniem teren całego kraju, Instytut Medycyny Interwencyjnej przygotował profesjonalne zaplecze programu leczenia i podpisał dotychczas umowy o współpracy z czołowymi placówkami medycznymi: Medicover, Centrum Medyczne Damiana oraz z Grupą BPS Uzdrowiska Polskie reprezentującą m.in. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski. 

Więcej informacji na temat Instytutu Medycyny interwencyjnej znajduje się na stronie www.inmedin.pl, tel. 669 922 077.

Medycyna Interwencyjna to określenie odnoszące się do filozofii działania IMI, opierającej się na indywidualnym 
i natychmiastowym opracowaniu jak najszerszej diagnostyki oraz na jej bazie programu leczenia dla osób poszkodowanych 
w wypadkach, realizowanego z polis sprawców.

Dr Robert Śmigielski – od blisko 20 lat pracuje wraz ze swoim zespołem na rzecz rozwoju ortopedii, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Jest twórcą największej placówki specjalistycznej w kraju. Dr Śmigielski od lat pomaga swoim pacjentom poprawiając jakość leczenia poprzez stosowanie nowatorskich terapii. Ma w swoim dorobku naukowo-medycznym wiele przełomowych odkryć – poza prowadzeniem wnikliwych badań anatomicznych jest również pionierem stosowania mezenchymalnych komórek macierzystych w terapiach regeneracyjnych. Jako jeden z pierwszych na świecie zaczął skutecznie stosować komórki macierzyste w terapiach regeneracyjnych w ortopedii.

Jacek Wrzosek – założyciel  Kancelarii Prawniczo-Brokerskiej ADVERSUM, działający już od 16 lat na polu reprezentowania poszkodowanych, osiąga niekwestionowane sukcesy i reprezentuje wyjątkowe w tej branży podejście do klienta. Prowadzona przez niego kancelaria działa zgodnie z zasadą „zawsze po stronie klienta”, cechuje się uczciwością i bezkompromisowością wobec towarzystw ubezpieczeniowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE