Reklama

"Elektryk": Działania miały przynieść rezultat, a jest coraz gorzej [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

"Elektryk": Działania miały przynieść rezultat, a jest coraz gorzej [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleckie starostwo przejęte losem i sytuacją Zespołu Szkół im. J. Groszkowskiego zwołało konferencję prasową. Z dziennikarzami spotkał się odpowiadający za oświatę Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki. Do starostwa i do mediów wpływają kolejne pisma.

Wicestarosta Andrzej Bryła odniósł się także do najnowszego anonimu, który oprócz starostwa wpłynął także do naszej redakcji 4 grudnia. 

Z tego pisma wyłania się obraz, że nauczyciele oprócz pretensji do dyrekcji szkoły mają również zastrzeżenia do starostwa, a konkretnie do wicestarosty, odpowiedzialnego za oświatę w powiecie.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, do 4 grudnia mieleckie starostwo otrzymało w sumie 11 pism i skarg na dyrekcję szkoły. Większość z nich to anonimy. Ale wśród nich są także pisma podpisane.

Autorzy wiadomości wyjaśniają nawet dlaczego piszą anonimy:


- Bo pani dyrektor od pewnego czasu szantażuje ludzi i powtarza "od września 30 proc. nauczycieli jest do zwolnienia". Czy robi to na zlecenie "patrona" ze starostwa, czy prowadzi własną grę, realizując swoje, bądź cudze interesy? - pytają autorzy listu.

Jak powiedział wicestarosta Andrzej Bryła po zaleconych przez starostwo kontrolach największe zarzuty jednoznacznie się nie potwierdziły. Pojawiły się tylko pewne problemy komunikacyjne na linii dyrektor szkoły - nauczyciele.

Andrzej Bryła przedstawił  w układzie chronologicznym całą korespondencję napływająca do Starostwa, w tym także anonimy. Poinformował także o działaniach podjętych przez Starostwo. Pierwsze sygnały dotarły w maju i czerwcu. W tym samym czasie Starostwo podjęło stosowne działania wyjaśniające, w tym także sprawdzające pisma anonimowe.

Działania starostwa były prowadzone jeszcze w poprzednim roku szkolnym, jednak jak widać nie przyniosły one żadnych skutków. Co więcej konflikt znacznie się nasilił.

Poniżej prezentujemy pełny zapis konferencji prasowej:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE