Ekstremalne zawody na Górce Cyranowskiej! Znamy wyniki Eliminator AUTOPART 2019 [FOTO] - Zdjęcie główne

WiadomościDwa kilometry trudnej trasy wiodącej po Górce Cyranowskiej i 32 kolarzy, którzy postanowili się zmierzyć w zawodach. Tak w skrócie przedstawiała się druga edycja Autopart Eliminatora.

Zawody były rozgrywane w formie eliminacyjnej. Zawodnicy jeździli w parach, a ten kto wolniej dojechał na metę, odpadał z dalszych zmagań.

Po kilku godzinach wspaniałej rywalizacji zwycięzcą został Adrian Rzeszutko z TKKF Uklejna Myślenice. W wielkim finale pokonał  Jakuba Rusina z JGS TREK BIKE TEAM Dębica.

Najlepszy czas jednego przejazdu uzyskał zwycięzca imprezy. Liczącą dwa kilometry trasę pokonał w 4 minuty i 4 sekundy. Rower górski w losowaniu wygrał za to Dawid Stachura z Hyżnego.

W czasie trwania całej imprezy, firma Autopart zbierała zużyte baterie i wymieniała je na batony energetyczne i inne słodkie upominki, które dodały energii uczestnikom i kibicom. Rok temu udało się zebrać ok. 80 kg, co było świetnym wynikiem. W niedzielę padł kolejny rekord 87 kg. Nie zabrakło nagród dla najlepszych, a najwięcej baterii zebrał Michał Moskwa, aż 27 kg. z Boguchwały. Wrócił do domu z akumulatorem.

Organizatorami Autopart Eliminatora byli: Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Stowarzyszenie Kolarskie Stal Mielec Bartek Ćwik, Urząd Miejski w Mielcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu.

Najszybszy czas przejazdu: Adrian Rzeszutko – Myślenice – TKKF Uklejna Myślenice – 00:04:04