Reklama

Dziś wystartowały matury. 1200 osób zdaje egzaminy w Mielcu

Opublikowano: 4 maja 2021 09:11
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Wystartowały matury w Mielcu | foto UM Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci 4 maja wystartowały matury. 950 tegorocznych absolwentów liceów i techników z Mielca oraz 247 absolwentów szkół przystępujących do matury po raz kolejny rozpoczęło egzaminy dojrzałości. To drugi rok z rzędu w którym młodzież pisze matury w reżimie sanitarnym.

Z powodu panującej pandemii koronawirusa wszyscy biorący udział w maturach muszą stosować się do obostrzeń sanitarnych. Na egzamin mogą przyjść wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną. Do szkoły należy przyjść w maseczkach. Uczniowie podczas pisania matury nie muszą siedzieć w maseczkach. O gotowości mieleckich szkół do matury pisaliśmy >>>TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE: Stabilizuje się sytuacja finansowa mieleckiego szpitala

W 2021 roku egzamin maturalny (sesja główna) będzie przeprowadzany od 4 do 21 maja, w tym: część pisemna – od 4 do 20 maja.

W 2021 roku część ustna egzaminu maturalnego nie będzie przeprowadzana z zastrzeżeniem, że część ustna jest przeprowadzana wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

 - W imieniu władz samorządowych powiatu mieleckiego przekazujemy maturzystom najserdeczniejsze życzenia! Ubiegły rok szkolny, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i nowy tryb nauki, z pewnością nie był dla Was najłatwiejszy, drodzy Maturzyści.

- Wierzymy jednak, że pomimo wszelkich trudności, jesteście dziś świetnie przygotowani do tego, by dać z siebie wszystko, że połamiecie swoje przysłowiowe pióra, wykażecie się zdobywaną przez lata wiedzą i osiągniecie satysfakcjonujące Was wyniki - piszą władze starostwa w dniu rozpoczęcia matur do mieleckiej młodzieży.

- Niech egzamin dojrzałości będzie dla Was wyjątkowym wstępem w dorosłe życie. Trzymamy kciuki za to, byście dostali się na wymarzone kierunki studiów i podjęli pracę, której wykonywanie będzie dla Was przyjemnością - dodają urzędnicy.

- Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów. Powodzenia - napisały z kolei władze miasta Mielca.

 

Około 271 000 zdających, którzy ukończą liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2020/2021, przystąpi do egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej:

 • język polski – na poziomie podstawowym
 • matematyka – na poziomie podstawowym
 • język obcy nowożytny – na poziomie podstawowym
 • język mniejszości narodowej – na poziomie podstawowym (wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej).

 

Ilu jest zdających egzamin maturalny w Mielcu?

 

Liczba absolwentów szkoły przystępujących do matury / Liczba absolwentów szkoły przystępujących do matury po raz kolejny:

 • I Liceum Ogólnokształcące: 184 / 24
 • II Liceum Ogólnokształcące: 198 / 58
 • III Liceum Ogólnokształcące (w ZST): 57 / 14
 • V Liceum Ogólnokształcące (w ZSO nr 1): 84 / 8
 • Technikum nr 1 (w ZSE): 76 / 21
 • Technikum nr 2 (w ZSB): 74 / 29
 • Technikum nr 3 (w ZST): 175 / 41
 • Technikum nr 4 (w ZS): 102 / 52

RAZEM: 950 / 247

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.