Reklama

Stabilizuje się sytuacja finansowa mieleckiego szpitala

Opublikowano: 4 maja 2021 08:38
Autor: SzB | Zdjęcie: szpital specjalistyczny FB

Udało się zwiększyć przychody szpitala. | foto szpital specjalistyczny FB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Szpital w Mielcu jest w dobrej kondycji finansowej. Przekonuje o tym dyrektor Zbigniew Torbus, który zaprezentował bilans finansowy placówki radnym powiatu mieleckiego. W szpitalu udało się zwiększyć przychody do kwoty 150 mln złotych. Mamy komentarz dyrektora Zbigniewa Torbusa.

 

Stan finansów Szpitala Specjalistycznego w Mielcu słusznie budzi zainteresowanie społeczne. Ponieważ właśnie zakończyło się badanie bilansu Placówki, jest okazja by przedstawić wyniki.

To efekt podjętych działań w ramach programu naprawczego. Został on zatwierdzony przez radnych powiatu mieleckiego w lutym ubiegłego roku.

Jak mówi pełniący obowiązki dyrektora Zbigniew Torbus, udało się zwiększyć przychody szpitala do 150 mln złotych.

– Przy okazji wygenerowaliśmy nadwyżkę operacyjną, która doprowadziła do sytuacji, w której, o ile za rok 2019 starostwo powiatowe musiało dopłacić ponad 6,5 mln zł do kapitału, tak w tej chwili już takiego obowiązku nie ma, ponieważ wyniki finansowe są zadowalające - mówi Zbigniew Torbus

Dyrektor dodaje, że dzięki nadwyżce operacyjnej, którą się udało w ostatnim roku wypracować, uda się zawiązać rezerwy na świadczenia emerytalne wypłacane pracownikom z tytułu odejścia z pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.