Reklama

Dziś premiera online filmu "Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany sprawiedliwy"! [VIDEO]

Opublikowano: 27 marca 2020 12:37
Autor: SzB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Dziś (piątek) o godzinie 20:00 rozpocznie się PREMIERA ONLINE filmu "Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany sprawiedliwy". Film ma wątki podkarpackie. W produkcji uczestniczyła Podkarpacka Komisja Filmowa - w ramach programu: Podkarpacka Kronika FIlmowa.

Film „Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany Sprawiedliwy" to fabularyzowany dokument przedstawiający postać Aleksandra Ładosia (1891–1963), polskiego dyplomaty i polityka, posła RP na Łotwie (1923–1926), konsula generalnego RP w Monachium (1927–1931), posła RP w Szwajcarii (1940–1945) w kontekście jego działalności na rzecz ratowania europejskich Żydów w czasie II wojny światowej. Z pomocą ekspertów, badaczy i pasjonatów twórcy filmu przedstawiają mechanizmy działania tzw. Grupy Berneńskiej oraz role jakie pełnili w niej poszczególni jej członkowie tj. dyplomaci i działacze żydowscy, którzy stworzyli system nielegalnej produkcji „paszportów ratujących życie".

Korzenie Aleksandra Ładosia prowadzą do Głogowa Małopolskiego na Podkarpaciu, skąd pochodził jego ojciec. "Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany Sprawiedliwy"

DZISIEJSZA PREMIERA ONLINE

Rok produkcji: 2018, reżyser: Roland Dubiel, producent: Gmina Głogów Małopolski, czas trwania: 30 min. Film powstał w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.