Reklama

Dziś Dzień Książki dla Dzieci. A Harry Potter spłonął na stosie

Opublikowano:
Autor:

Dziś Dzień Książki dla Dzieci. A Harry Potter spłonął na stosie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Księża z fundacji "SMS z Nieba" wraz z ministrantami spalili książki o tematyce magii, wróżbiarstwa, a także figurki innych wyznań religijnych, parasolkę z Hello Kitty czy afrykańskie maski.

W niedzielę, 31 marca w jednej z parafii w Gdańsku księża postanowili spalić symbole, które według ich uznania, stoją w sprzeczności z naukami kościoła. W płonącym stosie znalazły się m.in. książki o  Harrym Potterze, popularna saga o wampirach "Zmierzch" i wiele innych.  Oprócz literatury spłonęły również figurki słoni z podniesionymi trąbami, kotów, afrykańskie maski i parasol z Hello Kitty.

Księża prawdopodobnie złamali prawo, bezczeszcząc posążek hinduskiego boga Wisznu oraz Buddy. Zarzuca się im również nielegalne palenie śmieci, w tym tworzyw sztucznych. Mimo fali krytyki, jaka się na nich wylała, księża bronią swojej decyzji, powołując się na słowa ze Starego Testamentu i Katechizmu Kościoła Katolickiego: "Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi" . Pwt 7, 25.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE