Reklama

Dzień Niepodległości w Mielcu [PROGRAM]

Opublikowano:
Autor:

Dzień Niepodległości w Mielcu [PROGRAM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższy poniedziałek 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Mielecki program obchodów naszego narodowego święta jest podobny do tego z jakim mieliśmy do czynienia w latach ubiegłych

Tradycyjnie zapoczątkuje je Msza Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej św. Mateusza. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują pod pomnik Wolności, gdzie m.in. będzie można obejrzeć inscenizację w wykonaniu aktorów Warsztatów Teatralnych Antrakt Domu Kultury SCK.

Tak jak to było przed rokiem w hołdzie wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości przed pomnikiem Wolności będzie złożona tylko jedna wiązanka kwiatów. W imieniu wszystkich mieszkańców Miasta Mielca i Powiatu Mieleckiego złoży je rodzina Państwa Krzemińskich – zwycięzcy konkursu  „Super Rodzinka” w ramach miejskiego pikniku Grunt to Rodzinka.

Uwaga: Po zakończeniu uroczystości istnieje możliwość indywidualnego złożenia kwiatów przez poszczególne delegacje.

Nowością podczas tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Mielcu będzie zapalenie Ognia Niepodległości, który w tym roku po raz pierwszy dotrze do naszego miasta.

Od 2000 roku symboliczny ogień z cmentarza legionowego w Kostiuchnówce na Ukrainie, miejsca pierwszej bitwy Legionów Polskich pod dowództwem Józefa Piłsudskiego, przywożą do Polski harcerze ze Zgierza. Ogień Niepodległości zapalany na kilka dni przed Świętem Niepodległości na mogiłach legionistów, poległych w 1915 i 1916 r. podczas walk na Wołyniu, na Ukrainie, ma przypominać o bohaterach i wydarzeniach, które wpłynęły na odzyskanie przez naród polski niezawisłego i wolnego państwa.

Obchodom Święta Niepodległości tradycyjnie towarzyszyć będą inne wydarzenia. Będą to m.in. Śpiewanki Patriotyczne (niedziela 10 listopada godz. 17) oraz Koncert Niepodległościowy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej (poniedziałek 11 listopada godz.16)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE