Reklama

Działacze Konfederacji z Podkarpacia chcą odwołania Dyrektora mieleckiego SANEPIDU

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SzB

Działacze Konfederacji z Podkarpacia chcą odwołania Dyrektora mieleckiego SANEPIDU - Zdjęcie główne

(od lewej) Jacek Ćwięka i Jacek Kotula z Konfederacji KP | foto SzB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jacek Ćwięka i Jacek Kotula z Konfederacji Korony Polskiej domagają się odwołania mieleckiego dyrektora Sanepidu - Grzegorza Burka. Mówią o "prześladowaniach księży z powiatu mieleckiego" w czasach pandemii covid. Działacze Konfederacji przypomnieli swoje działania w tym temacie. Ich apele trafiły m. in. do Wojewody Podkarpackiej. Ta nie widzi uchybień w działaniu dyrektora Sanepid w Mielcu. W piątek 3 lutego, podczas konferencji poinformowali media, że ponownie zaapelowali o odwołanie dyrektora Sanepidu tym razem do Starosty Mieleckiego.

Jacek Ćwięka i Jacek Kotula z podkarpackich struktor Konfereracji Korony Polskiej byli w piątek 3 lutego w Mielcu. Przed siedzibą mieleckiego Sanepidu spotkali się z mediami. Mówili o tym, że obecny dyrektor tej jednostki Grzegorz Burek powinien zostać odwołany. Podczas konferencji prasowej przypomnieli przypadek księdza z parafii Borki Nizińskie, który otrzymał mandat za to, że w momencie kwarantanny odprawiał mszę w kościele. Jak informowali podczas konferencji prasowej - okazało się, że ksiądz nie został poinformowany o nałożonej na niego kwarantannie. Sprawa wobec księdza ostatecznie została umożona. W sumie działcze Konfederacji przypomnieli o przypadkach z sześciu parafii z terenu powiatu, które miały podobe przypadki. 

- W zeszłym roku w maju w mieleckiem Sanepidzie interwencję poselską podjał pan poseł Grzegorz Braun. Pan Dyrektor Grzegorz Burek dopóścił się naruszenia prawa i prześladował katolików w tutejszych parafiach. Konkretnie chodziło o księdza z parafii Broki Nizińskie ]. Jak się później okazało ksiądz nie otrzymał zawiadomienia o nałożonej kwarantannie. (...) Podobna sytuacja miała miejsce jeszcze w sześciu innych parafiach w powiecie. W tych sprawach złożyliśmy zawiadomienia do prokuratury w Mielci i w Rzeszowie. Zarzucamy dyrektorowi przekroczenie uprawnień - informuje Jacek Ćwięka z Konfederacji Korony Polskiej

Dyrektor mieleckiego Sanepidu Grzegorz Burek, zapewnia, że w wskazachych przypadkach działał zgodnei z procedurami.

- W toku postępowania, stosowano zasady procedury administracyjnej, w szczególności równości wobec prawa wszystkich obywateli, bez względu na wykonywany zawód czy funkcje. Każdorazowo przestrzegano przepisów obowiązującego prawa, również prawa strony do czynnego udziału w postępowaniu i możliwości wypowiedzenia się. Prowadzone postępowania prowadzone były wobec osób fizycznych i nie miały na celu „walki z kościołem”, ani napiętnowania kapłanów. Pracownicy PPSE w Mielcu z polecenia PPIS w Mielcu nigdy nie przeprowadzali żadnych czynności kontrolnych na terenie budynków Kościołów, świątyń, miejsc kultu religijnego. Wręcz były sytuacje odwrotne. Zgłaszane do PSSE w Mielcu przypadki naruszenia zasad reżimu sanitarnego podczas nabożeństw, starano się rozwiązywać na zasadzie dialogu oraz kierując prośby do Proboszczów poszczególnych parafii, przypominające o trwającej epidemii i o konieczności przestrzegania obowiązujących  obostrzeń sanitarnych. Prośby te wielokrotnie miały pozytywny oddźwięk w kierowanych do wiernych komunikatach  przy okazji ogłoszeń parafialnych, wykazując zrozumienie trudnej sytuacji - informuje dyrektor SANEPID w Mielcu Grzegorz Burek

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy