Reklama

Dwaj 16-latkowie będąc "na ucieczce" z ośrodka wychowawczego w ciągu kilku dni dopuścili się pobicia, kradzieży i roboju.

Opublikowano:
Autor:

Dwaj 16-latkowie będąc "na ucieczce" z ośrodka wychowawczego w ciągu kilku dni dopuścili się pobicia, kradzieży i roboju. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Parę dni temu policjanci zatrzymali dwóch 16-latków, którzy będąc "na ucieczce" z ośrodka wychowawczego grasowali po ulicach Mielca. Jednemu z mężczyzn wybili zęby. Innemu ukradli portfel. Ucierpiała też kobieta, której wyrwali torebkę.

Kilka dni mieleccy policjanci pracowali intensywnie nad sprawą przestępstw, do których doszło na terenie Mielca. 2 lutego na ulicy Solskiego chuligani napadli na mężczyznę i zabrali mu portfel z pieniędzmi. W poniedziałek, 5 lutego,  na ulicy Solskiego ktoś dotkliwie pobił mężczyznę, dodatkowo wybił mu zęby. Kolejne pobicie miało miejsce dzień później. Z kolei w minioną środę na ul. Dworcowej po godzinie 19 nieznani sprawcy ukradli kobiecie torebkę z pieniędzmi, metodą "na wyrwę".

Policjanci ustalili, kto może być sprawcą tych przestępstw.  Wiedząc, że podejrzewany najprawdopodobniej ukrywa się przed policją, obserwowali jego miejsce zamieszkania. W niedługim czasie został on zatrzymany, był wraz z kolegą.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani brali udział we wszystkich przestępstwach, o które są podejrzewani. Podczas zatrzymania byli trzeźwi. Obaj mają po 16 lat i przebywali "na ucieczce" z ośrodka wychowawczego, znajdującego się na terenie województwa świętokrzyskiego. Jeden z nieletnich to mieszkaniec Mielca. Nastolatek znany jest policjantom z wcześniej popełnianych czynów karalnych. Jego rówieśnik to mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który do ośrodka został wysłany  przez tamtejszy sąd rodzinny.

Obaj nieletni przyznali się do popełnienia zarzucanych im  czynów i złożyli wyjaśnienia. Zostali doprowadzeni do ośrodka szkolno-wychowawczego, gdzie zostali umieszczeni decyzją sądu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE