Reklama

Reklama

Dwa ważne punkty na zbliżającej się sesji powiatu mieleckiego. Czy znów będzie gorąco?

Opublikowano: 11 czerwca 2021 11:43
Autor: | Zdjęcie:

 Dwa ważne punkty na zbliżającej się sesji powiatu mieleckiego. Czy znów będzie gorąco? - Zdjęcie główne

To może znów być gorąca sesja powiatowa | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 czerwca w Auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu spotkają się radni na sesji powiatowej. Wśród bogatego programu są dwa punkty, które zapewne będą powodem żywej dyskusji. Pierwszym będzie udzielenie wotum zaufania dla zarządu powiatu mieleckiego pod kierownictwem starosty Stanisława Lonczaka. A drugim zagadnieniem będzie próba wycofania się radnych z przyjętego dwa lata temu stanowiska w sprawie ideologii LGBT.

Niespełna rok temu po długiej i żywej dyskusji zarząd powiatu niejednogłośnie otrzymał wotum zaufania i absolutorium z realizacji budżetu. Przeciw zagłosowali wszyscy obecni radni z opozycji (PiS). Sprawującym władzę zarzucali niezrealizowanie wszystkich zaplanowanych inwestycji, ich brak w dziedzinie edukacji i konflikty w szkołach ponadpodstawowych.

CZYTAJ TAKŻE: 5 osób zatrzymanych. Za paserstwo i kradzież fotowoltaiki w Podborzu

Wówczas zarówno wotum zaufania dla zarządu powiatu mieleckiego jak i absolutorium z wykonania budżetu zakończyło się takim samym wynikiem: 13 głosów za (koalicja rządząca) i 10 głosów przeciw (radni z PiS). Jak będzie w tym roku? Po dotychczasowym przebiegu powiatowych sesji, ciężko liczyć na jakieś radykalne zmiany oceny pracy zarządu.

Kolejnym drażliwym punktem będzie próba wycofania się radnych z przyjętego dwa lata temu stanowiska w sprawie ideologii LGBT, a raczej jak to jest nazwane w programie sesji: Przyjęcie stanowiska Rady Powiatu Mieleckiego w sprawie przeciwdziałania i zapobiegania demoralizacji dzieci i młodzieży. Inne zdania radnych opozycyjnych z PiS i radnych rządzących (Razem dla Powiatu Mieleckiego i Nasz Mielec) w tej sprawie, to gwarancja gorącej dyskusji. Już podczas poprzedniej majowej sesji, gdy ten temat pojawił się w wolnych wnioskach, było "gorąco". Więcej o tym pisaliśmy >>> TUTAJ. Dyskusja może mieć ciąg dalszy na przyszłej sesji.

 

XXXII Sesja Rady Powiatu Mieleckiego odbędzie się w dniu 21 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 w Auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, ul. Jagiellończyka 3.

 

TEMATYKA OBRAD:

 

1. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Powiatu.

2. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu między sesjami.

3. Raport o stanie Powiatu Mieleckiego za 2020 rok:

a) przedstawienie raportu o stanie Powiatu Mieleckiego za 2020 rok;

b) debata nad raportem o stanie Powiatu Mieleckiego za 2020 rok:

a. głosy radnych;

b. głosy mieszkańców.

4. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Zarządowi Powiatu Mieleckiego.

5. Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem

z wykonania budżetu:

a) podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Mieleckiego za 2020 rok;

b) podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2020 rok.

6. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Mieleckiego z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

7. Podjęcie uchwały w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu.

8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu za 2020 rok.

9. Informacja Dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZ w Mielcu dotycząca zawartych umów z tytułu najmu aktywów trwałych PSPR SPZ w Mielcu wraz z wielkością przychodów otrzymywanych z tego tytułu w roku 2020.

10. Podjęcie uchwały w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

11. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu za 2020 rok.

12. Informacja Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. E. Biernackiego w Mielcu

dotycząca umów zawartych w 2020 r. przez Szpital Specjalistyczny im. E. Biernackiego w Mielcu.

13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2021 rok.

14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXIX/254/2021 Rady Powiatu Mieleckiego z dnia 22 marca 2021 roku w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Mieleckim w 2021 roku, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

15. Podjęcie uchwały w sprawie przekształcenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mielcu.

16. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminie Miejskiej Mielec zadań w zakresie prowadzenia powiatowej biblioteki publicznej.

17. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia od Wojewody niektórych zadań związanych

z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej w 2021 roku.

18. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie Gminie Miejskiej Mielec zadania zarządzania drogami powiatowymi w zakresie obejmującym przystanki komunikacyjne zlokalizowane w ciągu dróg powiatowych w granicach administracyjnych Gminy Miejskiej Mielec.

19. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z realizacji rocznego planu kontroli za I półrocze 2021 r.

20. Wycofanie stanowiska Rady Powiatu Mieleckiego w sprawie powstrzymania ideologii „LGBT” przez wspólnotę samorządową.

21. Przyjęcie stanowiska Rady Powiatu Mieleckiego w sprawie przeciwdziałania i zapobiegania demoralizacji dzieci i młodzieży.

22. Interpelacje, wnioski, zapytania i oświadczenia Radnych.

 

Obrady sesji sa transmitowane i dostępne na stronie BIP oraz starostwa powiatowego w Mielcu: Kliknij >>>TUTAJ

 

http://bip.powiat-mielecki.pl/rada-powiatu/transmisja-na-zywo-z-sesji oraz https://powiat-mielecki.pl/biuro-rady-i-zarzadu-powiatu/transmisja-na-zywo-z-sesji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.