Reklama

Dwa scenariusze na uczczenie pamięci śp. premiera Olszewskiego / PiS kontra Prezydent

Opublikowano:
Autor:

Dwa scenariusze na uczczenie pamięci śp. premiera Olszewskiego / PiS kontra Prezydent  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa żałoba narodowa wprowadzona na terenie całego kraju ze względu na uczczenie pamięci śp. Jana Olszewskiego, pierwszego Premiera Polski pochodzącego z wolnych wyborów. Radni miejscy PiS poprosili prezydenta o wystawienie księgi kondolencyjnej w przestrzeni magistratu. Prezydent zaproponował holl Samorządowego Centrum Kultury - który jego zdaniem jest godniejszym miejscem.

Przypomnijmy z inicjatywy radnych miejskich PiS w sobotę 16 lutego odbędzie się msza święta w intencji zmarłego zostanie odprawiona w dzień głównych uroczystości pogrzebowych o godzinie 08:00 w Kościele pw. MBNP w Mielcu. 

Po Mszy  o ok. godziny 9.00 nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości, zlokalizowanym za pomnikiem Wolności. W uroczystości weźmie udział ikona Solidarności, mielczanin Józef Szyler. 

- Z inicjatywy Klubu Radnych Miejskich Prawo i Sprawiedliwość, Fryderyk Kapinos pisemnie zwrócił się do Prezydenta Jacka Wiśniewskiego z prośbą o wystawienie księgi kondolencyjnej i tym samym umożliwienie mieszkańcom naszego miasta dokonania pamiątkowego wpisu, jak też wydzielenie godnego miejsca przed budynkiem Urzędu Miasta Mielca celem oddania hołdu i czci śp. Janowi Olszewskiemu, pierwszemu Premierowi Polski pochodzącemu z wolnych wyborów. Niestety Prezydent nie wyraził zgody na lokalizację - pisze w komunikacie Jakub Cena, rzecznik Klubu Radnych Miejskich PiS w Mielcu. 

W swojej odpowiedzi Jacek Wiśniewski proponuje inną lokalizację:

- ...mając na uwadze uhonorowanie znamienitych zasług wolności i suwerenności Polski śp. Jana Olszewskiego zasadnym jest oddanie hołdu i czci przed Obeliskiem Niepodległości na terenie Parku Stulecia Harcerstwa w Mielcu. Wobec powyższego, rekomenduję w/w miejsce celem oddania holdu i czci Janowi Olszewskiemu. W budynku Samorządowego Domu Kultury w Mielcu w holu na parterze zostanie wystawiona księga kondolencyjna umożliwiająca mieszkańcom naszego miasta dokonanie pamiątkowego wpisu. Pod rozwagę pozostawia się mozliwość wystawienia księgi kondolencyjnej w wyznaczonym miejscu w pobliżu Obelisku Niepodległościowym - pisze prezydent Wiśniewski. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE