Reklama

Duże ognisko koronawirusa po sąsiedzku. 672 osoby na kwarantannie

Opublikowano:
Autor:

Duże ognisko koronawirusa po sąsiedzku. 672 osoby na kwarantannie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sąsiadującym z powiatem mieleckim powiecie ropczycko-sędziszowskim jest duże ognisko koronawirusa. Zakażonych jest 19 osób, w tym 8 pacjentów i 11 pracowników Oddziału Neurologii Szpital Powiatowego w Sędziszowie Małopolskim. Na kwarantannie w tym powiecie przebywa aktualnie 672 osoby.

Powiat ropczycko-sędziszowski wysunął się w tej chwili na pierwsze miejsce w woj. podkarpackim jeśli chodzi o ilość wykazanych nowych zakażeń i osób przebywających na kwarantannie.

Oprócz ogniska koronawirusa w szpitalu w Sędziszowie Małopolskim, koronawirus dotknął też położoną w tym powiecie gminę Iwierzyce. W tej chwili w gminie Iwierzyce zamkniętych jest 5 szkół podstawowych w miejscowościach  Iwierzyce, Wiercany, Bystrzyca, Olchowa, Nockowa. Nie funkcjonuje również urząd gminy.

Powodem zamknięcia szkół i urzędu jest wykrycie koronawirusa u jednej z nauczycielek, która  uczyła we wszystkich tych szkołach.  Pani ta uczyła również w znajdującej się po sąsiedzku,  ale należąca już do gminy Sędziszów  Małopolski szkole w Będziemyślu. Również ta szkoła została zamknięta.

CZYTAJ TAKŻE>>>Przedszkole w Jaślanach zamknięte przez koronawirusa. Jest też wniosek o zawieszenie zajęć w szkole
 
Pojawienie się koronawirusa w kilku miejscach powiatu ropczycko- sędziszowskiego sprawiło, że w  wyniku dochodzeń  epidemiologicznych   powiatowego sanepidu na kwarantennę   skierowano w tym powiecie aż 672 osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonymi.

W całym woj. podkarpackim na kwarantannie przebywa aktualnie 2 446 osób, te 672 z powiatu ropczycko-sędziszowskiego to więc  niechlubny rekord.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE