Reklama

Reklama

Dobre wiadomości dla studentów. Do rozdania 100 tys zł [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 8 kwi 2021 11:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W siedzibie starostwa mieleckiego spotkali się przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego, Szpitala Specjalistycznego w Mielcu oraz starosta mielecki. Rozmawiali o stypendiach dla studentów medycyny. Czy doszli do porozumienia i co ustalili?

Dzisiaj (8 kwietnia) w Starostwie Powiatowym w Mielcu odbyło się spotkanie, na którym omawiana była współpraca Uniwersytetu Rzeszowskiego ze Szpitalem Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Stracili ponad 12 tys. złotych

 

Współpraca Uniwersytetu Rzeszowskiego z mieleckim szpitalem dotyczyć ma głównie Oddziału Chirurgii Naczyniowej, gdzie praktyki odbywają studenci medycyny. Na spotkaniu rozmawiano między innymi o możliwości udzielania stypendiów dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim, a także konsultowano zasady udzielania tych stypendiów.

 

- W 2021 roku w budżecie powiatu mieleckiego na stypendia dla studentów medycyny zabezpieczono kwotę 90 000 tyś zł. Jest to forma zachęty dla młodych lekarzy, aby podjęli pierwsze kroki zawodowe w mieleckim szpitalu, szczególnie w deficytowych specjalnościach lekarskich. Na posiedzeniu majowym Rady Powiatu Mieleckiego, Zarząd Powiatu zaproponuje uchwałę określającą zasady przyznawania stypendiów – mówi Stanisław Lonczak Starosta Powiatu Mieleckiego.

 

W spotkaniu wzięli udział Dziekan Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego dr hab. n. o zdr. Edyta Barnaś, Kierownik Kliniki Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie prof. dr hab. n. med. Adam Reich, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu Zbigniew Torbus.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.